« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 6 فروردین 1401 در ساعت 15 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کمتر از یک هفته تا پایان اکسپو دبی

سرا‌نجام انتظارها به پایان رسید و از نمایشگاه اکسپوی دبی با تأخیر یازده ماهه رونمایی شد.  حدود هفت ماه است که شاهد رونمایی اکسپو در شهر دبی هستیم. با احتساب تاریخ آغاز و پایان نمایشگاه تنها چهار روز  دیگر برای علا‌قه‌مندان فرصت باقی است تا از این نمایشگاه بازدید نمایند. آنچه سه ماه پیش بازدید از این نمایشگاه را تحت‌الشعاع خود قرار‌ داد و سبب نگرانی بسیاری از علاقه‌مندان جهت اخذ ویزای دبی برای سفر به دبی گردید و حتی کمیته برگزاری این مجموعه را به تلاطم انداخت، شایع شدن نوع دیگری از ویروس کرو‌نا موسوم به « اومیکرون» در امارات است.

در حال حاضر بسیاری از علاقه‌مندان از سراسر دنیا برای چند روز پیش رو برنامه‌ریزی کرده‌‌اند چرا که بسیاری از کنسرت‌های خوانندگان محبوب جهان و دیدار مردم با اشخاص سرشناس همچون شاهزاده ویلیام، کریستینو رونالدو و لیونل مسی در همین روزهای پایانی انجام می‌پذیرد، از این رو بسیاری از علاقه‌مندان می‌توانند در چند روز باقی مانده به دبی سفر کنند و از فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرند.

با توجه به اهمیت این موضوع برای علاقه‌مندان سفر به دبی که قصد بازدید از اکسپو دبی را دارند، بر آن شدیم تا مطلبی در این خصوص منتشر کنیم تا علاقه‌مندان سفر به دبی در این ایام با آگاهی بیشتر پای در این سرزمین بگذارند. در این مطلب سعی داریم تا به پرسش‌ها، ابهامات و دغدغه‌های شما عزیزان در مورد آخرین قوانین وضع شده جهت ورود و خروج ایرانیان  به دبی و اخذ ویزا  پاسخ دهیم، تا شما را از پروتکل‌های بهداشتی که وزارت بهداشت امارات در حاشیه شیوع ویروس جدید و بازدید از نمایشگاه اکسپو اعلام نموده مطلع کنیم. پس در ادامه با ما  در مجموعه ویزایونایتد همراه شوید.

 

ویزای آنلاین دبی

 

برای دریافت ویزای دبی و کشورهای دیگر روی کلمه ویزای آنلاین همین الان کلیک کنید.

 

روند رو به افزایش ویروس اومیکرون پس از ثبت و شناسایی این ویروس در نیمه آذرماه که از سوی یک مسافر تبعه آفریقای جنوبی در سفر به امارات شایع شده بود، سبب شد تا مسئولان برگزاری نمایشگاه و حاکمان دبی را بر سر دو راهی قرار دهد، تا جایی که آنها برای ادامه فعالیت اکسپو تصمیمات جدیدی اتخاذ نمایند. از این رو در ابتدایی‌ترین اقدام علاوه بر استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی و همچنین رعایت فاصله اجتماعی، واکسیناسیون دوز سوم را برای کلیه کارکنان و پرسنل نمایشگاه الزامی نمودند، و در پی آن، تکمیل دو دوز واکسیناسیون بازدیدکنندگان بالای 18 سال اجباری شد.

 بالاخره آمار بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی در دو هفته اخیر رکورد شکنی کرد و با بیشترین آمار بازدید در بازه زمانی هفت روز از مرز بیست میلیون هم گذشت. با گذشت حدود شش ماه از آغاز برگزاری اکسپو دبی، در حالی که روزهای پایانی برپایی این نمایشگاه را سپری می‌کنیم، آمار بازدید نمایشگاه اکسپو دبی از مرز 20 میلیون بازدید فراتر رفت، این تا جایی است که به نقل از خبرگزاری‌های امارات در کمتر از پنج روز به پایان این نمایشگاه، آمار بازدید به نزدیک 22 میلیون بازدید رسیده است.

باتوجه به اینکه فقط پنج روز به پایان برگزاری اکسپو زمان باقی است، و کشور عزیزمان ایران همچنان در لیست منع ورود به امارات قرار نگرفته‌ است، به هموطنان عزیز پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع‌تر برای سفر به دبی و بازدید از اکسپو اقدام نمایند.

با بازدید از سایت اکسپو دبی 2020 و نصب اپلیکیشن اکسپو دبی قادر خواهید بود از رویدادها و اخبار روز مجموعه مطلع شوید. همچنین شما عزیزان می‌توانید با استفاده از امکانات موجود در سایت و اپ اکسپو جهت جلوگیری از اتلاف زمان هرگونه برنامه‌ریزی را برای بازدید از نمایشگاه انجام دهید.  در ضمن علاوه بر بازدید از سرتاسر این نمایشگاه به شما نوصیه میکنیم که به پاویون ایران هم حتما سر بزنید. پاویون ایران با شعار «ایران، تمدن کهن و استوار»، تنوعی از اقوام مختلف ایرانی و میزبان بقیه ملت‌هاست. پاویون کشور ما در تاریخ 10 مهرماه 1400 از طریق ویدئو کنفرانس سعیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، افتتاح گردید.

 

 اکسپو دبی 2020

 

 

توصیه های کرونایی در سفر به دبی در ایام اکسپو

با شرایط موجود و شیوع ویروس اومیکرون، همان قوانین پیشین اعلام شده جهت جلوگیری از گسترش  این ویروس در سفر به دبی حاکم است. به گونه‌ای که از کلیه مسافران در بدو ورود در فرودگاه دبی، به جز افراد زیر 12 سال، تست کرونا گرفته می‌شود. در صورت مثبت بودن پاسخ، آنها با هزینه خود در مکان مشخص شده از طرف دولت امارات قرنطینه می‌شوند. سفر به دبی در دوران کرونا برای متقاضیانی که به عنوان گردشگر وارد خاک امارات می‌شوند، مشمول داشتن گواهی پزشکی چاپ شده با نتیجه منفی تست  PCR است، که تا 72 ساعت قبل از پرواز باید انجام شده باشد. این گواهی که در گیت فرودگاه تحویل داده می شود، باید به زبان انگلیسی و به صورت چاپی ارائه گردد. ارائه جواب در قالب پیامک و در گوشی موبایل و همچنین تست سریع مورد قبول نمی باشد.در فرودگاه دبی احتمال انجام مجدد تست  PCR برای برخی از ملیت ها از جمله ایرانیان در هنگام ورود و خروج از خاک دبی وجود دارد. درصورت مثبت بودن تست، فرد مبتلا باید طبق قوانین وزارت بهداشت امارات بسته به شرایط موجود، که ممکن است متفاوت از هم باشند، قرنطینه شود.،و با مشخص شدن جواب تست به فرد مبتلا اعلام می گردد که در برخی موارد ممکن است شامل قرنطینه در ایران یا امارات شود.

در سفر به دبی در نظر داشته باشید که علاوه بر داشتن ویزای دبی، نتیجه تست منفی پی سی آر کووید-19 و بیمه مسافرتی از الزامات هستند. ضمنا پیش از سفر به دبی یا حد‌اقل در بدو ورود به فرودگاه این شهر، اپلیکیشن DXB Smart App را بر روی گوشی خود نصب نموده و تمامی اطلاعات خود را بر روی این برنامه ثبت نمایید.

 

توصیه های کرونایی اکسپو دبی

 

داشتن گواهی واکسن مورد تایید و معتبر برای تست منفی پی سی آر که 72 ساعت پیش از ورود به اکسپو دریافت شده باشد، و برای بازدید کنندگان بالای 18 سال الزامی است.

برای بازدیدکنندگانی که بلیط معتبر به همراه داشته باشند، ولی دارای گواهی واکسن و تست پی سی آر نباشند، جای هیچ نوع نگرانی نمی‌باشد، چرا که  برای این افراد امکان انجام تست در مراکزی که در مجاورت مجموعه اکسپو واقع شده است وجود دارد. این عزیزان با در دست داشتن بلیط معتبر اکسپو می‌توانند تست رایگان بدهند و پس از مدت 4 ساعت پاسخ آن را دریافت نمایند. ضمنا نمایشگاه اکسپو در تمامی غرفه‌ها و اماکن مجهز به ایستگاه‌های ضدعفونی می باشد. همچنین رعایت فاصله اجتماعی 2 متر و استفاده از ماسک نیز از الزامات ورود به نمایشگاه است.

شایان ذکر است که طبق آخرین اخبار ارائه کارت واکسن در دبی اجباری نمی‌باشد، ولی توصیه ما این است که هموطنان عزیز کارت واکسیناسیون با ترجمه انگلیسی را همراه داشته باشند. واکسن های مورد تایید کشور امارات سینوفارم، آسترازنکا، مدرنا، فایزر و جانسون می باشند. یادآور می‌شویم که داشتن تست پی‌سی‌آر منفی در بدو ورود به دبی، الزامی است.

 

تاریخچه و معرفی اکسپو

واژه Expo (اکسپو)، را از کلمه Exposition که معادل فارسی نمایشگاه است، برگرفته‌ا‌‌ند. ذهنیت برپایی نمایشگاه اکسپو به برگزاری نمایشگاه‌های جهانی در میانه قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. از آنجایی که فرانسه مهد فرهنگ، هنر و ادبیات است، برپایی نمایشگاه چندان دور از ذهن نمی‌باشد. پس این آداب فرانسوی سبب ساز شد تا نخستین جرقه برپایی اکسپو در پاریس با عنوان نمایشگاه صنعت فرانسه در سال 1844 میلادی زده شود. ایده مذکور زمینه ساز برپایی نمایشگاه جهانی اکسپو در 170 سال اخیر در سراسر جهان شد. اما نخستین مرتبه بریتانیای کبیر در سال 1851 میلادی با عنوان «نمایشگاه بزرگ» در پاسخ به نمایشگاه صنعت فرانسه، به برپایی اکسپو در «هاید پارک» شهر لندن در کشور انگلیس، یکی از چهار پارک سلطنتی بریتانیا اقدام  نمود.

 

پاریس بنیانگذار اکسپو

 

اکسپو مهمترین رویداد نمایشگاهی جهان به شمار می‌رود، و با قدمتی نزدیک به دو قرن، هر پنج سال یکبار به میزبانی یکی از کشورهای عضو دفتر نمایشگاههای بین المللی (BIE) برگزار می‌گردد. اکسپو ملقب به المپیک فرهنگ ملل است و به عنوان سومین رویداد مهم جهان پس از جام جهانی فوتبال و بازی‌های المپیک از آن یاد می‌شود. در واقع اکسپو با گشایش دریچه‌ای از گذشته، اکنون و آینده کشورهای جهان رونمایی می‌کند. در این راستا دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی، پیشینه فرهنگی و دورنمای رشد و توسعه این کشورها به نمایش گذاشته می‌شوند. از آنجایی که میزبانی در این نمایشگاه معتبر جهانی سودآوری قابل ملاحظه‌ای برای کشور میزبان دارد، همواره کشورهای بسیاری در پی کسب این عنوان هستند.

جالب است بدانید کشورهایی مثل اسپانیا، آلمان، بلژیک، کانادا، آمریکا، انگلیس در برگزاری اکسپو سرآمد هستند و به دفعات میزبان جهانیان با برگزاری این نمایشگاه در سرزمین خود بوده اند.

 

لندن نخستین برگزارکننذه نمایشگاه بزرگ اکسپو

 

اکسپو در پاریس متولد شد و در لندن برای نخستین بار از آن رونمایی گردید. هم اکنون مدت سه ماه ا‌ست که شهر دبی، مروارید خاورمیانه، افتخار میزبانی اکسپو را دارا می ‌باشد. میزبان بعدی اکسپو سرزمین آفتاب تا‌بان، ژاپن است.

نکته جا‌لب توجهی که میزبانی دبی برای ایرانیان دارد، مسافت نزدیک و سهولت اخذ ویزای دبی می‌باشد. علت این امر در آن است که سفر به امارات در مقایسه با کشورهای اروپایی شینگن و کشورهای آسیای شرقی به مراتب آسان‌تر است. با این وجود باید فرصت را غنیمت شمرد و از میزبانی دبی که سبب ساز برگزاری اکسپو در خاورمیانه پس از 170 سال شده، نهایت استفاده را برد.

 

اکسپو دبی 2020 

اکسپو دبی2020

دفتر بین المللی نمایشگاهها (BIE) در سال 2013 در بین کشورهای نامزد برگزاری اکسپو شامل ترکیه، روسیه، امارات و برزیل، نام امارات و شهر دبی را واجد الشرایط برپایی این نمایشگاه اعلام نمود. طبق این اعلام شهر دبی متعهد شد در سال 2020 میزبان جهانیان در نمایشگاه اکسپو باشد.در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا، محوریت نمایشگاه اکسپوی دبی ایده پردازی در بخش فناوری پزشکی و درمانی است. اکسپو 2021 به میزبانی شهر دبی، نخستین اکسپویی است که در شرایط شیوع جهانی‌کرونا هم اکنون در حال برگزاری است، که به هدف حمایت از رشد صنعت گردشگری امارات، و توسعه مشاغل نوآور در این کشور و همچنین افزایش شهرت بین المللی این سرزمین، به عنوان مکانی امن برای بازرگانان سراسر جهان برگزار می‌گردد. طبق برنامه اعلام شده قرار بود از این نمایشگاه در سال 2020 رونمایی شود، اما با وجود انتشار ویروس‌کرونا، برگزاری آن یکسال به تعویق افتاد، و از تاریخ اول اکتبر 2021 پس از پشت سرگذاشتن یک سال بالاخره چهره گشود تا مشتاقان این نمایشگاه بیش از این منتظر نمانند. این نمایشگاه میزبان 192 کشور در مدت 182 روز تا تاریخ 31 مارس 2022 برابر با 11 فروردین 1401 می‌باشد. آنچه اکسپوی دبی را از دیگر میزبانان پیشین این نمایشگاه متمایز می‌کند، حضور همین 192 شرکت کننده است.در واقع دبی با میزبانی در اکسپوی اخیر نسبت به ادوار پیشین توانسته است عنوان بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان را به خویش اختصاص دهد.

از دیگر نکات جالب توجه برپایی اکسپو دبی، مصادف شدن این رویداد با پنجاهمین سالگرد بنیانگذاری امارات متحده عربی در سال 1971 میلادی است، که خود علاوه بر اینکه نقطه عطفی برای اماراتی‌ها به شمار می‌رود، سبب تاریخ سازی برای آنها نیز خواهد شد. دبی که نخستین میزبان اکسپو در خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیاست، در بین کشورهای جهان عرب نیز در این عرصه پیشگام می‌باشد. سرمایه‌گذاران و صاحب‌نظران اکسپو دبی در نظر دارند از برپایی این نمایشگاه به دستاوردهای بلندمدتی دست یابند،  به گونه‌ای که انتظار می‌رود بیش از 900 هزار فرصت شغلی در این کشور ایجاد شود و در نهایت سود ناشی از آن تا سال 2031 میلادی به ارزش قابل ملاحظه‌ای، که بیش از 33 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است، برسد.

نمایشگاه دبی در حومه های جنوبی این شهر واقع شده است و مساحتی معادل بیش از 600 زمین فوتبال را دارا می‌باشد. افتتاح نمایشگاه اکسپو دبی2020 روز پنج شنبه 30 سپتامبر2021 برابر با 8 مهرماه 1400 به دست شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، انجام شد. وی طی مراسم با شکوهی گشایش این نمایشگاه را اعلام نمود. دراین مراسم تعدادی از ستارگان موسیقی جهان از جمله آندریا بوچلی، خواننده اپرای مشهور ایتالیایی، الی گولدینگ، ستاره پاپ  بریتانیایی، و لانگ لانگ، پیانیست چینی، حضور داشتند. به گفته حاکم دبی این مراسم رویدادی استثنایی است که در حافظه بشر به ثبت خواهد رسید. وی در ادامه افزود، ما به استقبال از نمایندگان 192 کشور می‌رویم که پا به سرزمین مدارا نهاده‌اند، و به حضورشان افتخار می‌کنیم. وی افزود، ما برآنیم که با همکاری بین‌المللی و سرمایه‌گذاری جمعی، راهکارهایی جهت حل مشکلات جهانی بیابیم.

 

پروژه ساخت اکسپو دبی

         

پروژه ساخت اکسپو دبی2020

ساخت و ساز این نمایشگاه با بیش از 40 هزار کارگر در ماه مارس 2016 آغاز شد، و در حدود چهار سال به طول انجامید. در این پروژه هر کشور به طور مستقل به پروژه ساخت پاویون خود نظارت داشت، و قراردادهای پروژه‌ها زیر نظر وکلای ساختمانی مجرب اماراتی ثبت و تنظیم گردید. به علاوه هیئتی از مشاوران و ناظران برای جلوگیری از هرگونه عدم تطابق زمانی در کل پروژه ساخت اکسپو گرد هم آمدند. حاکمان دبی برای ساخت این نمایشگاه و پروژه های زیربنایی آن، مبلغی بالغ بر 15 میلیارد درهم هزینه کردند. البته با برنامه‌ریزی‌هایی که برای دوران پس از نمایشگاه ترتیب داده شده است، به هزینه‌های ساخت و ساز اکسپو دبی نمی‌توان عنوان هزینه را داد، چرا که این مجموعه قرار است به عنوان یکی از سرمایه‌های دبی به منطقه‌ای موسوم به منطقه 2020 بدل شود،  همچنین به عنوان مرکز جهانی جوانان به دنیا معرفی گردد. در این راستا مقامات عالی رتبه دبی بر این باورند که اقتصاد دانش بنیان در دبی رشد خواهد کرد و محل نمایشگاه که مجموعه ای از صنایع استراتژیک، فناوری‌های تخصصی، نهادهای اجتماعی و امکانات آموزشی را در خود جای داده است، به مرکزی پرطرفدار برای حضور گردشگران، دانشجویان، پژوهشگران، صنعتگران و شرکت های دانش بنیان تبدیل گردد.

 

 

اکسپو دبی 2020

 

 

شعار و هدف از برگزاری اکسپو دبی2020

اکسپو دبی با تمرکز بر اهداف مشخص شامل نوآوری، فرهنگ و معماری پای به عرصه جهانی نهاده است و قصد دارد در این راستا فرصت های طلایی در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. به گونه‌ای که هر پاویون طوری طراحی شده است که بتواند تاثیری مثبت و ماندگار روی پیشرفت بشریت و جامعه جهانی بگذارد. اکسپوی دبی با شعار « ارتباط ذهن‌ها، خلق آینده» بر روی سه موضوع فرصت، تحرک و پایداری مانور می‌دهد، و در تلاش است تا بستری برای پرورش خلاقیت، نوآوری و همبستگی جامعه جهانی ایجاد نماید. در واقع پاویون هر کشور بر یکی از سه موضوع فرصت، تحرک و پایداری تمرکز دارد، به عنوان مثال پاویون ایران که با الهام از قصه های هزار و یک شب طراحی شده است، موضوع تحرک را نمایندگی می‌کند. نکته جالب توجه اینکه صاحب‌نظران و متولیان این مجموعه جهت پیشرفت های آتی بشر و کره زمین هر پاویون را به موضوعی خاص اختصاص داده‌اند، که از آن جمله می توان به تغییرات اقلیمی، گرمایش زمین، ایمنی و بهداشت جهانی، مهاجرت و تعامل هر چه بیشتر بشر نیز اشاره نمود. مصداق موضوع صلح جهانی و حل مشکلات بشر که از اهداف نمادین دبی در اکسپو می‌باشد به وضوح در لوگوی اکسپو مشهود است. لوگوی اکسپو که الهام گرفته از محوطه باستانی ساروق‌الحدید است، نمادی برای ارتباط جهان شرق و غرب محسوب می‌شود، و دبی خود را نماینده این ارتباط معرفی می‌کند.

        

اکسپو دبی 2020    

 

موقعیت اکسپو و چگونگی بازدید از این نمایشگاه

نمایشگاه اکسپو دبی 2020 در جنوبی‌ترین منطقه دبی، حوالی فرودگاه بین المللی آل‌مکتوم، واقع شده است. بنابراین امکان دسترسی به نمایشگاه از فرودگاه‌های بین‌المللی دبی، ابوظبی و پایانه های کروز دبی و ابوظبی وجود خواهد داشت. اگر محله داون تاون دبی که به محله برج خلیفه شهرت دارد مبدا حرکت شما باشد، تا نمایشگاه با اتومبیل حدود 40 دقیقه زمان نیاز است. اگر تمایل به استفاده از اتومبیل شخصی یا تاکسی نداشته باشید، می‌توانید از مترو دبی که در نمایشگاه اکسپو دارای ایستگاه اختصاصی است، استفاده نمایید، چرا از محله دوان تاون به سمت اکسپو در خط 2020 ، امکان جابه جایی 40 هزار مسافر در ساعت می‌باشد. « اکسپو رایدر» که سرویس اختصاص نمایشگاه اکسپو دبی است، و از دیگر گزینه های موجود برای عزیمت به سمت نمایشگاه به حساب می‌آید. این سرویس که دارای 125 اتوبوس در 10 ایستگاه مختلف است، به صورت  رایگان از ساعت 6:30 صبح تا مدت 2 ساعت پس از تعطیلی نمایشگاه در خدمت بازدیدکنندگان است. لازم به ذکر است ساعات کاری اکسپو دبی از شنبه تا چهارشنبه 6:30 صبح تا 12 شب، و روزهای پنج شنبه و جمعه، به مدت یک ساعت بیشتر یعنی تا ساعت 1:00 بامداد دایر می باشد.

 

اکسپو دبی 2020

 

بهترین راه تهیه بلیط ورود به نمایشگاه اکسپو سایت اکسپو است. چرا که معتبرترین نمایندگان فروش تیکت اکسپو در سایت این مجموعه قرار دارند. بلیط‌های ورودی به اکسپو در انواع مختلفی قابل خریداری هستند؛ کارت یک روزه، کارت چند روزه، کارت فصلی، و بلیط پریمیوم اکسپرینس، از جمله این کارت‌ها هستند. هرکدام از آنها براساس موجودی و اعتبارشان این امکان را به شما می‌دهند تا به نسبت خریدی که کرده‌اید از امکانات و مزایای داخل نمایشگاه بهره‌مند شوید. ذیلا به توضیح مختصری از هر کدام از آنها بسنده کرده‌ایم؛

  • کارت یک روزه: همانطور که از نامش بر می‌آید یک روز اعتبار دارد، و با پرداخت 27 دلار می‌توانید آن را دریافت نمایید. با این کارت مجاز هستید فقط یکبار وارد نمایشگاه شوید، ولی شامل مزایای دیگری نمی شود.
  • کارت چند روزه: کارت چند روزه با قیمت 56 دلار این امکان را به شما می‌دهد که پس از نخستین ورود به نمایشگاه تا 30 روز متوالی از آن استفاده کنید. به علاوه شامل برخی از سرگرمی‌ها و رستوران ها نیز می‌شود.
  • کارت فصلی: این کارت که بهای آن 143 دلار است، این امکان را به شما می‌دهد تا در تمام مدت برپایی اکسپو بدون محدودیت بتوانید از کلیه امکانات نمایشگاه بهره مند شوید.
  • بلیط پریمیوم اکسپرینس: این بلیط به عنوان گران‌ترین بلیط موجود در اکسپو با قیمت 505 دلار قابل خریداری است، و به دارندگان این بلیط، از 18 تا 59 سال، این امکان را می‌دهد که به صورت نامحدود در اکسپو تردد داشته باشند و از مزایایی از جمله تخفیف غذا، نوشیدنی و سرگرمی‌های موجود، استفاده از تور لیدر اختصاصی و مواردی از این قبیل استفاده نمایند. استفاده از این بلیط بیشتر در بین تجار و بازرگانان که در تمامی ایام برپایی نمایشگاه در دبی اقامت دارند، رایج می باشد.

بلیط رایگان اکسپو مخصوص افراد 6 تا 17 سال و 60 سال به بالا است. به علاوه دانشجویان و افراد توان‌یاب می‌توانند از بلیط‌های رایگان اکسپو بهره‌مند شوند. ضمنا به یک نفر از همراهان افراد توان‌یاب50 درصد تخفیف تعلق می‌گیرد. علاوه بر این گردشگرانی که با پروازهای « امارات» و « فلای دبی» به دبی سفر کنند، از طرف این شرکت های هواپیمایی بلیط یک روزه رایگان دریافت خواهند نمود.

 

بلیط اکسپو دبی

             

مناسب ترین مکان ها برای اقامت در ایام اکسپو دبی2020

اگر قصد دارید در ایام برپایی اکسپو به دور از ازدحام جمعیت باشید، و با دسترسی آسان در محیط اکسپو تردد کنید، اقامت در جنوب شهر دبی در حوالی فرودگاه آل‌مکتوم بهترین گزینه پیش روی شماست. تفرجگاه ساحلی دبی مارینا در محله مارینا، هتل Rove، به عنوان تنها هتل واقع در مجموعه اکسپو، و همچنین آپارتمان‌ها و سوئیت‌های موجود در «اکسپو ویلیج» در حوالی سایت اکسپو بهترین گزینه های پیشنهادی ماست، چرا که علاوه بر مناسب بودن قیمت، دارای امکانات و خدمات بسیار عالی نیز هستند.

 

       جادبه های گردشگری دبی

 

جاذبه های دبی در ایام اکسپو 2020

در ایام اکسپو علاوه بر بازدید از نمایشگاه می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری دبی نیز دیدن کنید، و به قول معروف با یک تیر دو نشان بزنید! چرا که دبی مهد جاذبه‌هایی شگفت‌انگیز از جمله بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه، بلندترین برج دنیا با ارتفاع 830 متر، نخستین هتل 7 ستاره جهان، بزرگترین آب‌نما و فواره موزیکال، و همچنین مرتفع‌ترین رستوران در دنیاست. به علاوه بزرگترین قاب عکس جهان را در خود جای داده است. ناخودآگاه هرکجا از امارات سخن به میان آید، تصویر برج‌های سر به فلک کشیده، جزایر مصنوعی دبی و  برج خلیفه در ذهن مخاطب تداعی می‌شود. در این بین بازدید از محله داون تاون دبی را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این محله می‌توانید از برج خلیفه، فواره های دبی و آب‌نماهای زیبای این شهر دیدن کنید، و برای خرید به مرکز خرید بزرگ دبی مال بروید. بازدید از نمایش موزیکال فواره‌ها در محله السوق‌البهار به خاطر اینکه به دور از ازدحام جمعیت است بسیار لذت بخش می‌باشد، ضمن اینکه در این محله رستوران‌های معروفی از جمله « تی‌جی‌آی فرایدیز»، «وافی گورمت»، «کارلوسیس ایتالیایی»، «جوز کافی»، «مادلین فرانسوی» و «برج الهمام لبنانی» می توانند پذیرای بهترین لحظات شما باشند.

 

 اکسپو دبی 2020

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت خدمات سفر به دبی، هزینه ویزای دبی و آگاهی از سفر به دبی در ایام برگزاری اکسپو دبی با کارشناسان و مشاوران ما در مجموعه ویزایونایتد تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط :

آمار بازدید از اکسپو دبی

10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :