تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری قطر

10 / 10
از 10 کاربر

قطر یکی از کشورهای عربی است که در جنوب غربی آسیا قرار دارد و برای رفتن به آن نیاز به ویزای قطر دارید. این کشور دارای آب و  هوایی گرم بوده و برای افرادی که از این نوع آب و هوا لذت می برند بسیار مناسب می باشد. قطر مرز مشترک زمینی با کشورهای عربستان سعودی و مرز آبی با کشورهای ایران، کویت، عراق، عربستان، بحرین و امارات متحده عربی دارد. با اینکه قطر کشور بسیار کوچکی می باشد اما جاذبه های گردشگری قطر فراوان و زیبا است.

موزه ملی قطر یکی از جاذبه های گردشگری قطر بوده که دارای معماری پیچیده ای بوده که می توان آن را با یک طرح اوریگامی اشتباه گرفت. ایده معماری این بنا از رزهای صحرایی گرفته شده است. این رزها یک پدیده طبیعی خارق العاده و پیچیده است که از شکل گیری کریستال ها و در اقلیمی خاص پدیدار می شود.

جاذبه های گردشگری قطر

برج های برزان نیز به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر از معماری بی نظیری برخوردار می باشد. طراحی این برج ها به گونه ای می باشد که برای مشاهده زیبایی آن بهتر است به نوک برج بروید و در آن جا از زیبایی فوق العاده ای بهره مند شوید.

دژ دوحه که یک دژ نظامی بوده در سال  1927 ساخته شده و در مرکز دوحه قرار گرفته است. هم اکنون این دژ به موزه ای تبدیل شده است که نمایشگر آثار هنری از قبیل زیورآلات چوبی، تجهیزات قدیمی ماهیگیری، نقاشی ها و عکس های قدیمی می باشد. این دژ بیانگر تاریخ و سبک زندگی قطری ها بوده و می توانید برای شناختن بیشتر این سرزمین روزی را در این موزه سپری کنید. شاید نمای بیرونی این دژ از جذاب ترین قسمت های این بازدید باشد زیرا استحکام و بزرگی آن می تواند حس به محاصره در آمدن و ترس آوری را به شما القا کند.

جاذبه های گردشگری قطر

موزه هنرهای اسلامی که در میان آب های شفاف و ساکن قرار دار  یکی دیگر از جاذبه های قطر می باشد. برای اینکه این موزه را مشاهده کنید باید از یک پل که در آب ها ساخته شده است عبور کنید که در این بین در زیبایی این موزه غرق خواهید شد. نمای این ساختمان سفید رنگ و به صورت مکعبی است که زاویه های تیزی دارد. این مکعب در زیر نور آفتاب به زیبایی می درخشد و محیطی زیبا را فراهم می آورد. معماری داخل این بنا بر خلاف نمای ساده آن بسیار پیچیده می باشد.

جزیره مصنوعی مروارید قطر که در سواحل خلیج فارس قرار گرفته است به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قطر توسط انسان ساخته شده که به صورت مروارید ساخته شده است که دارای ویلاهایی بسیار مدرن و گرانقیمت بوده که در کنار هتل ها و سایر مراکز اقامتی و مراکز خرید و بسیاری دیگر از امکانات قرار گرفته است. این فضا بسیار جذاب بوده و ضمن خرید از فروشگاه های آن می توانید از فضای آنجا نیز لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری قطر

جام جهانی فوتبال یکی از پرطرفدارترین رویدادها است که هر چهار سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می شود. مبدا و کشور میزبان جام جهانی در سال 2022 که دوره بعدی جام جهانی فوتبال می باشد ، کشور قطر است. بسیاری از افراد تمایل دارند برای مشاهده مستقیم بازی های فوتبال به کشور میزبان جام جهانی سفر نمایند و از نزدیک فوتبال تیم های مورد علاقه خود را شاهد باشند.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
خشایار :
0 0
هزینه ویزای کاری قطر چقدره؟
مدیریت : سلام ویزای کاری قطر در واقع دعوتنامه کاری هست و هزینه اش 800 درهم هست.