تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری روسیه

9 / 10
از 31 کاربر

روسیه از جمله کشورهایی است که از مکان های دیدنی و تاریخی زیادی برخوردار است و جاذبه های گردشگری روسیه باعث شده تا گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به این کشور جذب شوند. به خصوص شرق روسیه توانسته گردشگران زیادی را نسبت به غرب به خود جذب کند. روسیه تاریخی غنی و همچنین همراه با رویدادهای بسیاری دارد که با سفر به هر ناحیه و نقطه به روسیه میتوان از جاذبه های گردشگری روسیه دیدن کرد.همانطور که مطلع هستید برای سفر به روسیه ، شما نیاز به دریافت ویزای روسیه دارید.

جاذبه های گردشگری روسیه

سوچی یکی از شهرهای روسیه و همچنین در دریای سیاه واقع شده است که میزبان المپیک زمستانی ۲۰۱۴ و همچنین  جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود. این شهر علاوه بر میزبانی دارای سواحلی بزرگ و آب وهوایی نیمه گرمسیری میباشد که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه به شمار میرود.

شهر حلقه طلایی از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار میرود که در واقع شامل چند شهر قدیمی بوده و این ترکیب باعث زیبایی بیش از حد این شهر شده است. گنبدهای فراوان و همچنین پیازی شکل به همراه کلبه های کوچک که باعث شده تا گردشگران فراوانی را جذب کند.

شاید نام سنت پترزبورگ را تاکنون زیاد شنیده باشید. در واقع سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه و از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار میرود. این شهر به دلیل موقعیت خود و قرار گرفتن در کنار رودخانه نوا و تردد کشتی های کروز از بهترین و محبوبترین شهرها برای توریست ها و گردشگران میباشد.

جاذبه های گردشگری روسیه

مسکو نیز نامی آشناست که از شهر های روسیه و همچنین از جاذبه های گردشگری روسیه محسوب میشود. گنبدهای پیازی شکل، سمفونی و همچنین باله از جاذبه های این شهر ۱۲ میلیون نفری به شمار میرود. میدان سرخ و شکوه کرملین از جمله نقاطی هستند که در سفر به این شهر نباید از دیدن آنها صرف نظر کرد.

کازان که غازان هم نامیده میشود از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار میرود که میتوان هر دو فرهنگ اروپایی و همچنین آسیایی را در این شهر زیبا مشاهده نمود. این شهر به عنوان سومین پایتخت روسیه شناخته میشود و جالب است بدانید که بالاترین استانداردهای زندگی را نیز دارا میباشد.

جاذبه های گردشگری روسیه

شهر ایرکوتسک از جمله شهرهایی است که به عنوان پایتخت سیبری به شمار میرود و از دیدن این شهر زیبا شگفت زده خواهید شد. این شهر ۵۰۰ هزار نفری باعث شده تا ترافیک روانی و کمی داشته باشد و جالب است بدانید که این شهر شاهد درگیری های زیادی بین جناح های مختلف روسیه بوده است.

شهر یکاترینبورگ نیز از جاذبه های گردشگری روسیه و از جمله شهرهایی است که میتوان گفت نسبت به سایر شهرهای روسیه ار نقاط دیدنی بسیاری برخوردار است. این شهر از فرهنگ غنی به همراه کتابخانه های فراوان، سالن های تاتر بهره میبرد که قلب تپنده فرهنگی روسیه نیز محسوب میشود. این شهر از شهرهای روسیه میباشد که حدود ۳۰ موزه در آن وجود دارد.

کشور روسیه بدلیل وسعت فراوان و جاذبه های گردشگری منحصر به فرد خود پس از فروپاشی شوروی یکی از مقاصد اصلی گردشگران در جهان بوده و این امر روسیه را در لیست کشورهای پرتردد توریستی در جهان قرارداده است .طبق یک نظریه اقتصادی هر چه اقتصاد  گردشگری در کشوری پیشروتر باشد تولید ملی آن کشور رشد بیشتری خواهد نمود.

بیش از یک دهه است که دولت روسیه با نگرشی جدید تحولات بسیاری را در صنعت گردشگری سبب شده است به این صورت که در ساختار اداری اغلب مناطق روسیه ، نهادها ، کمیته ها و اداره هایی تاسیس شده اند که مسئولیت توسعه گردشگری را بعهده دارد و این امر در افزایش نسبی تولید ناخالص داخلی تاثیر چشمگیری داشته است . کشور روسیه نه تنها یکی از مهمترین وارد کنندگان توریست در جهان به حساب میآید بلکه جامعه روسیه نیز به میزان زیادی به کشورهای دیگر جهان به عنوان توریست سفر می کند با این حال با اجرای طرح لغو قانون اخذ ویزای روسیه برای اتباع 60 کشور در سالهای آتی شاهد رشد چشمگیرصنعت گردشگری در روسیه خواهیم بود .

ارسال نظر و نظرات ثبت شده