تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری هند

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از کشورهایی که با برگشتن از آن احساس ناراحتی و دلتنگی زیادی به شما دست خواهد داد کشور هند است. در واقع در زمان برگشت از این کشور با خود می گویید که آیا تمام جاهای دیدنی هند را دیده ام یا نه؟ و مدام به این فکر می کنید که جاذبه های گردشگری هند تمام شدنی نیست و نیاز است که چندین بار دیگر هم به هند سفر کنید. همانطور که می دانید برای سفر به این کشور نیازمند اخذ ویزای هند هستیم. در ادامه همراه ما باشید تا بهترین جاذبه های گردشگری هند را به شما معرفی کنیم.

تاج محل

یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین جاهای دیدنی هند، تاج محل است که احتمالا بارها نام آن به گوش شما خورده است. این مکان بعد از فوت ممتازمحل همسر مورد علاقه امپراطور جهان ساخته شده است. در واقع زیباترین مقبره جهان طی مدت زمان 17 سال و با کمک 20 هزار کارگر به صورت شبانه روزی ساخته شده است. بهترین زمان بازدید از تاج محل در زمان طلوع و غروب آفتاب است که می توانید عکس های بسیار زیبایی هم بگیرید.

شهر مقدس وارانسی  

یکی دیگر از بزرگترین و زیباترین مکان های مذهبی در کشور هند، شهر وارانسی است که جزء نمادهای مذهبی در این کشور است. قدمت این شهر به 8 قرن قبل از میلاد مسیح برمی گردد و در حال حاضر یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان محسوب می شود. در سفر به هند بازدید از شهر مقدس وارانسی ضروری است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. این شهر در کنار رودخانه گنگ قرار گرفته است و مومنان هند در کنار پله های این رودخانه غسل می کنند.

معبد طلایی آمریتسار

این معبد در سال ۱۵۷۷ میلادی ساخته شده است و یکی دیگر از جاذبه‌های اصلی کشور هند می‌باشد که با تزئینات طلایی و بسیار زیبا، فضای چشم نوازی را به وجود آورده است. این معبد یکی از مقدس‌ترین معابد کشور هند می‌باشد که ترکیبی از سبک معماری اسلامی و هندو است و در ساخت آن از زیباترین سنگ‌های مرمر و منبت کاری‌های بسیار چشمگیری استفاده شده است. جالب است بدانید که در هر روز ۵۰ هزار وعده غذایی رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد و بوی عودهای هندی، رنگ‌های گرم و چشمگیر، لباس‌های سنتی و مناجات مردم در این مکان از جذابیت‌های معبد طلایی آمریتسار می باشد.

شهر طلایی؛ جیزآلمر

از دیگر جاهای دیدنی هند می‌توان به شهر طلایی جیزالمر اشاره کرد که در ساخت آن از مصالح زرد رنگ استفاده شده است. جیزآلمر پر است از قصرهای باشکوه و قدیمی، دروازه‌های سنتی و قلعه‌های عظیمی که روی آب قرار گرفته است. در این مجموعه از ۹۹ سنگر استفاده شده است که هفت طبقه دارد این کاخ از سال ۱۵۰۰ میلادی ساخته شده و کم کم تا قرن نوزدهم بعد از هر پادشاه طبقه طبقه به آن اضافه شده است. البته بخش‌هایی از آن قابل بازدید است و نمی توان وارد همه بخش های آن شد. نکته جالب دیگر اینکه کتاب‌هایی که بیش از هزار سال قدمت دارند در کتابخانه جیان بهاندر در این شهر طلایی وجود دارد.

سواحل گوا

تصور کنید ۹۶ کیلومتر خط ساحلی که در تمام روزهای سال و در تمام ساعات شبانه روز می‌توان وارد آن شوید و بهترین ساعات عمر خود را در آن بگذرانید. سواحل بسیار آرام، خلوت، دنج و تجاری به همراه استراحتگاه‌های آب گرم تنها بخش بسیار کوچکی از این سواحل هستند همچنین در کنار این سواحل پناهگاه حیات وحش باگوان مهاویر هم با بیش از ۲۰۰ نوع پرنده و حیوانات مختلف قرار گرفته است که بازدید از آن بسیار لذت بخش است.

البته اماکن دیدنی هند به همین چند مورد ختم نمی شود و بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگری همچون پارک ملی پریار و غیره وجود دارد که هرگردشگری را به سمت خود می کشاند برای سفر به این کشور کافیست ویزای هند را از ویزایونایتد دریافت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده