تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری باکو

10 / 10
از 9 کاربر

باکو پایتخت کشور آذربایجان می باشد که به علت دارا بودن جاذبه های گردشگری ، توریست های زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در اینجا به معرفی جاذبه های گردشگری باکو می پردازیم.

قصر شیروان شاه

از جاذبه های گردشگری باکو قصر شیروان شاه می باشد. این قصر در ایچری شهر قرار گرفته است و از نماد های باکو به حساب می آید. قرن پانزدهم زمانی که پادشاه آذربایجان شیروان شاه بوده این قصر ساخته شده است. این قصر که به خوبی از آن نگهداری شده و تقریباً سالم است در سال 2000 به ثبت یونسکو رسید.

جاذبه های گردشگری باکو

برج دختر

دومین جاذبه های گردشگری باکو که دارای جاذبه گردشگری است برج دختر می باشد. از بالای این برج خواهید توانست تصاویری فوق العاده از شهر باکو را به ثبت برسانید. این برج 1000 سال قدمت دارد ولی معماری فعلی آن مربوط به قرن 12 می باشد. افسانه های زیاد و عجیبی حول نام برج دختر در میان مردم بوجود آمده است.

برج های شعله

سه برج به نام برج های شعله توسط کشور آمریکا در شهر باکو ساخته شده که معماری خارق العاده ای دارد. این برج ها به شکل شعله طراحی شده اند و به همین دلیل شعله نام گرفته است. ارتفاع این برج ها بین 160 تا 180 متر بوده و یکی از نمادهای باکو و جاذبه های گردشگری باکو به حساب می آید.

جاذبه های گردشگری باکو

بلوار باکو

این بلوار در راستای دریای خزر قرار گرفته و جزء خیابان های اصلی باکو محسوب می شود. انواع رستوران ها، کافه ها، چایخانه ها و مراکز خرید در اطراف این خیابان قرار گرفته است.

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

یکی  دیگر از جاذبه های گردشگری باکو مرکز فرهنگی حیدر علی اف می باشد که دارای معماری خارق العاده ای است به نحوی که در سال 2014 جایزه بهترین معماری سال را به خود اختصاص داد.

جاذبه های گردشگری باکو

یانار داغ باکو

یانارداغ به زبان فارسی به معنی کوه سوزان می باشد که از جمله جاهای عجیب باکو به شمار می آید. این کوه در 10 کیلومتری باکو قرار گرفته است و همیشه در حال سوختن بوده است و جاذبه زیادی را برای گردشگران ایجاد کرده است.

موزه فرش آذربایجان

فرش های این کشور زبانزد بوده و یکی از جاذبه های گردشگری باکو محسوب می شود. این موزه مملو از فرش ها و قالی های دستباف می باشد که طرح و رنگ آن ها افراد را مسحور خود می کند. در این موزه با تاریخ فرش ایرانی و آذری نیز آشنا می شوید.

برای سفر به شهر زیبای باکو و کشور آذربایجان با نیاز به ویزای آذربایجان دارید. به منظور اخذ ویزای آذربایجان می توانید با کارشناسان ما در ویزا یونایتد مشورت نمایید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
شکوفه :
3 0
ٱیا تور باکو زمینی دارید ؟
مدیریت : سلام تور زمینی باکو با اتوبوسهای لوکس و ویژه بزودی و با قیمت بینظیر ارائه میگردد که مسافران عزیز میتوانند از این تور استفاده کنند.
سوگل :
1 0
هزینه تور باکو چقدره؟
مدیریت : سلام هزینه تور باکو به این بستگی دارد که بخواهید زمینی سفر کنید یا هوایی، سفر زمینی باکو حدود 1700000 تومان هست و تور هوایی باکو از حدود 3000000 تومان شروع می شود.