تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری عمان

10 / 10
از 7 کاربر

عمان یکی از کشورهای عربی است که ما آن را برای مسافرت به شما پیشنهاد می کنیم. این کشور روابط خوبی با ایران داشته و بزرگ ترین هتل خود را در مسقط، پایتخت عمان به زبان فارسی نام گذاشته است. نام این هتل بین المللی، گلستان می باشد. عمان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله قلعه ها، دژها و مساجد است که سن آن ها به 6 قرن می رسد که در این بخش از شرکت خدمات گردشگری ویزا یونایتد توضیحاتی راجع به برخی از جاذبه های گردشگری عمان می دهیم. علاوه بر این به منظور تسهیل در روند اخذ ویزای عمان با ما در تماس باشید.

منطقه ظهار

منطقه ظهار به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری عمان دارای تنوع جانوری و گیاهی فراوانی می باشد که سالانه بسیاری از طبیعت گردان به آنجا مراجعه می کنند. روستاهای زیبا درکوهستان و قلعه های عظیم که در یونسکو نیز ثبت شده اند از دیگر جاذبه های گردشگری عمان می باشد.

جاذبه های گردشگری عمان

مسقط

مسقط که در میان خلیج عمان و کوه حجر قرار گرفته است به عنوان یکی از بندرهای با اهمیت عمان و همچنین جاذبه های گردشگری عمان به حساب می آید و از جذاب ترین بندرهای دنیا می باشد. این بندر به صورت خلیج دایره ای شکل می باشد که اطراف آن را کوه های خشک فراگرفته که هیچ پوشش گیاهی در آن مشاهده نمی شود.

دو قلعه مشهور نیز به نام های میرانی و جلالی در مسقط قرار دارد. لده السفه، دیوار مسقط، خانه های آتری، الخیران، ساحل قنتب، موزه خانه الزبیرو موزه اسکناس و سکه عمانی از جمله جاهای دیدنی مسقط به شمار می آید.

مجسمه کندرسوز

این مجسمهبه عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری عمان در فراز تپه ای در پارک ریام قرار گرفته است. این مجسمه نماد ظرفی است که برای دود کردن کندر استفاده می شود که جزء نمادهای کشور عمان محسوب می شود.

غار مجلس الجن

از عجیب ترین و زیباترین و عمیق ترین غارهای جهان غار مجلس الجن می باشد که در فلات سما واقع شده است و دومین غار عمیق جهان به حساب می آید.

جاذبه های گردشگری عمان

قلعه نخل

این قلعه که در شهرستان نخل قرار گرفته است دارای بیشترین استحکام در میان سایر قلعه های کشور عمان می باشد که افراد زیادی برای دیدن این قلعه به آن مراجعه می کنند. و به نوعی یکی از جاذبه های گردشگری عمان می باشد.

مسجد سلطان قابوس

این بنا بسیار باشکوه می باشد که در سال 2001 بنا شده است و بسیاری از افراد به سمت خود جذب کرده است. از عواملی که این مسجد را جذاب کرده است فرش 24 تنی می باشد که توسط ایرانیان بافته شده و دارای 5000 متر مربع مساحت می باشد.

جاذبه های گردشگری عمان

جبل اخضر

کوه جبل اخضر از دیگر جاذبه های گردشگری عمان می باشد که در میان کوه های حجر قرار گرفته است. چشمه های متنوع و میوه های سردسیری از مشخصات این مکان دیدنی می باشد.

استان ظاهره

در این استان شهرهایی باستانی قرار دارد که در این بین می توان به بریمی، محضه، خریمه، بازار عبری، قنات العراقی و بسیاری دیگر از شهر ها و مناطق باستانی اشاره کرد. چشمه های آب شیرین فراوانی نیز در این استان قرار دارد.

وادی شب

این منطقه از محبوب ترین جاذبه های گردشگری عمان می باشد که دارای مزرعه های درخت خرما و استخرهای طبیعی است.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده