تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری ایتالیا

9 / 10
از 15 کاربر

ایتالیا از جمله کشور هایی است که از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است. این جاذبه ها در نوبه ی خود منحصر به فرد می باشند. در ادامه در رابطه با جاذبه های گردشگری ایتالیا اطلاعات بیشتری ارائه خواهیم داد. با ما در این بخش از جاذبه های گردشگری اروپا همراه باشید.

    برج پیزا

شاید بتوان معروف ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را برج پیزا نامید. شهرت این برج به دلیل یک اشتباه انسانی در قرن 11 میلادی به وجود آمد و باعث شد برجی 14500 تنی کج شود. این اشتباه محاسباتی بعد ها به جاذبه ای گردشگری بدل شد و به نماد ایتالیا بدل شد این در حالی است که در زمان ساخت آن طراح و سازنده این اثر هیچ افتخاری کسب ننمود.

این برج در مرغزاری به نام زمین معجزه بنا شده است. در کنار این اثر برج دیگری قرار دارد که بان آنرا دومو گذاشته اند. این برج نماد جلوه و شکوه هنر استفاده از سنگ مرمر می باشد و نمای داخلی آن شکوه استفاده از طراحی آکوستیک می باشد. آرامگاهی به نام کاپو نیز در حوالی برج کج پیزا قرار دارد که به دلیل قرار داشتن مجسمه ها و تابوت های سنگی رومی اش به شهرت رسیده است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

    ونیز

ونیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ایتالیا می باشد. این شهر از مجموعه ی 118 جزیره ی کوچک ایجاد شده است و جنگهای قرن دهم میلادی قدرت نظامی بالایی برای بخش دریایی اروپا به حساب می آمد. در صورتی که در شهر ونیز به گشت و گذار بپردازید شاهکار معماری را به چشم خواهید دید. حتی ساختمان های معمولی و کوچک نیز دارای آثار هنری هنرمندان بزرگ جهان هستند.

ونیز در واقع تالابی به وسعت 50 هزار کیلومتر مربع می باشد و از قرن 5 میلادی پس از فرار مردم از دست بربر ها به آنجا در آن زندگی انسانی آغاز شده است. ونیز جز شهر هایی است که اقتصاد خود را از هجوم سایر کشور های عربی و عثمانی در طول تاریخ حفظ کرده و همواره ثبات اقتصادی خوبی داشته است و توانسته است تمامیت خود را به عنوان یک شهر مستقر بر روی آب به طور کامل حفظ نماید.

    آمفی تئاتر رم باستان

یکی از جاذبه های گردشگری رم آمی تئاتر رم باستان می باشد که در سال 72 بعد از میلاد مسیح به دستور وسپاسیان در میان دریاچه داخل قصر نرو به نام داموس آریا ساخته شده است. باتوجه به حمایت مالی که امپراطور از این آمفی تئاتر انجام میداد مردم عادی میتوانستند برای دیدن نبرد های مرگبار گلادیاتور ها به صورت رایگان از آن استفاده نمایند. باتوجه به نحوه ساخت این آمفی تئاتر ، ظرفیتی بیش از 55000 هزار تماشاگر را در خود جای میداده است.

   جاذبه های گردشگری ایتالیا

کارناوال ونیز

از جمله جشن هایی که همه ساله در ونیز برگزار می شود و یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا به حساب می آید میتوان به کارناوال ونیز اشاره نمود. از ویژگی های این جشن آن است که مردم میتوانند ماسک های دلخواهی را به صورت میزنند و در پایان داورانی که از طراحان دوخت و لباس تشکیل میشوند بهترین ماسک ها را انتخاب می کنند.

موقعیت مکانی اروپا در جنوب اروپا می باشد و علاوه بر شبه جزیره ی ایتالیا دو جزیره کوچک سیسیل و ساردینی را نی زشامل می شود. این کشور را میتوان مهد تولد هنر و فرهنگ های مختلف دانست که همچنان دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل و استفاده از این آموزه ها به این کشور سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا یکی از اعضای اصلی سازمان ملل ، گروه 8 و اتحادیه اروپا به حساب می آید و در سال 2007 نیز به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز محصوب می شود. بر اساس براورد های سازمان یونسکو بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در ایتالیا واقع شده است. در کنار این عوامل ایتالیا را می توان هفتمین کشور در زمینه ی تولید ناخالص داخلی دانست و جز کشور های توسعه یافته قلمداد کرد.

چنانچه شما نیز مایل هستید تا به ایتالیا سفر کنید و از جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید ابتدا باید جهت دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید و سپس به این کشور متمدن سفر نمایید. برای اخذ ویزای شینگن میتوانید با ما در ویزا یونایتد تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره در زمینه ویزای شینگن نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
سام :
0 0
شما تور ایتالیا هم برگزار میکنید؟
مدیریت : سلام بله برگزار می کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد تور ایتالیا با دفتر تماس بگیرید. 88522362 متشکرم