تماس کلیک کنید 02121000140

جاذبه های گردشگری تاجیکستان

8 / 10
از 9 کاربر

تاجیکستان از جمله کشورهای آسیای میانه می باشد که از شوروی جدا شده است. تاجیکستان از جنوب با افغانستان، از غرب با ازبکستان، از شمال با قرقیزستان و از شرق با چین همسایه است. این کشور در خشکی محصور می باشد و راه ابریشم در زمان های قدیم از آن عبور می کرده است. در ادامه سایت خدمات گردشگری ویزا یونایتد به معرفی جاذبه های گردشگری تاجیکستان می پردازیم. علاوه بر این می توانید در بخش خدمات اخذ ویزای اطلاعاتی را نیز در زمینه ویزای تاجیکستان به دست آورید.

تاجیکستان دارای دره های بسیار زیبا و کوه های بلند است که سرچشمه رودخانه های بسیاری در آسیای میانه می باشد، کشتزارهای پنبه، انگورزارها، باغ ها و همچنین بیابان هایی با کوه هایی بلند که سرمایی در حد سرمای سیبری دارد از جاذبه های گردشگری تاجیکستان می باشد. در کل 93%کشور تاجیکستان کوهستانی بوده و برخی از پرارتفاع ترین قله های آسیای میانه در این کشور قرار دارد.  قله اسماعیل سامانی با ارتفاع 7495 متر بلندترین قله در این کشور می باشد.

جاذبه های گردشگری تاجیکستان

تاجیکستان برای افرادی که علاقمند به دیدن مناظری وحشی و بی نظیر و دست نخورده هستند و می توانند سختی راه را برای رسیدن به این هدف بپذیرند مکانی بسیار مناسب محسوب می شود که البته مهمان نوازی مردم بومی این مناطق، سختی راه را برای گردشگران تاحد زیادی جبران می کند. از این بین می توان به کوهستان پامیر، فان، زرافشان و حصار اشاره کرد.

در زمان های قدیم تاجیکستان جزئی از ایران بوده که هم اکنون نیز مکانی برای شکوفایی فرهنگ و زبان فارسی به حساب می آید که دارای بناهای تاریخی و مقبره های افرادی همچون رودکی می باشد. مردم تاجیکستان به زبان پارسی سخن می گویند اما در نوشتار از الفبای روسی استفاده می کنند که از روس ها برای آن ها به جای مانده است. این کشور منابع آبی دارد که از یخچال های طبیعی سرچشمه می گیرد. این سرزمین همچنین دارای رودهای بسیار قدیمی سیردریا، سیحون و جیحون است که در این کشور روان می باشند.  چشمه های آب معدنی بسیاری نیز در این کشور وجود دارند که می توان ازخواجه آب گرم، شاهمیری، یوراز، کلتوج و بسیاری دیگر نام برد. تاجیکستان همچنین دارای گونه های نادری از حیوانات وحشی، پرندگان، آبزیان و شکارگاه های متفاوتی است.

جاذبه های گردشگری تاجیکستان

این کشور دارای غذاهای متنوعی است که مشتمل بر غذاهای آسیای میانه، افغانستان و پاکستان می باشد که غذاهای روسی نیز در این بین از جایگاه خوبی در بین مردم تاجیک برخوردار می باشند. از میان جاذبه های گردشگری تاجیکستان می توان به شهر دوشنبه اشاره کرد که دارای تعداد بسیار زیادی مجسمه و فواره است. مجسمه های مشاهیری همچون رودکی، فرروسی، سعدی، حافظ، جامی، ابوعلی سینا از جمله مجسمه های دیدنی در این شهر می باشند. موزه بهزاد نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تاجیکستان می باشد که در این موزه نقاشی های قدیمی، مشاغل سنتی، آثارباستانی، تاریخ طبیعی و صنعتی و تاریخ علوم این کشور را می توانید مشاهده کنید. کتابخانه ملی، تئاترهای فراوان، باغ گیاه شناسی، مهانسرای قره تاغ و چشمه های آب معدنی در شهر دوشنبه از دیگر جاذبه های گردشگری تاجیکستان می باشد. بازارهای فراوانی نیز در شهر دوشنبه هستند که مردم بیشتر خرید خود را در آن جا انجام می دهند.

جاذبه های گردشگری تاجیکستان

دومین شهر بزرگ این کشور خجند می باشد که سابقه ای 2500 ساله داشته که نشانه های فراوانی از ایران باستان را در خود جای داده است. شهر تاریخی حصار نیز از دیگر جاذبه های گردشگری تاجیکستان است که قدمتی 3000 ساله داشته و فاصله این شهر تا دوشنبه 30 کیلومتر است که دارای بناهای متعدد تاریخی می باشد. اسکندرکول نام دریاچه ای است که در دامنه شمالی دوشنبه و در قلب کوه فان واقع در عینی قرار گرفته است که بزرگ ترین و زیباترین دریاچه در کشور تاجیکستان می باشد.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده