انواع ویزا

ویزا در انواع متفاوتی صادر میشود که قانونا شما را برای ورود موقتی به بعضی از کشور ها مجاز میکند که در این مقاله برای آشنایی شما با آنها  به نام بردن و تعریف رایج ترین آن ها میپردازیم :

ویزای توریستی
1.ویزای توریستی و بازدید تجاری : این ویزا به شما اجازه ی ورود به کشور برای دیدار خانواده و یا انجام بیزینستان را میدهد و بطور معمول در اعتبار های شش ماهه صادر میشوند.


ویزای سرمایه گذاری
۲.ویزای سرمایه گذاری : در صورتی که کشور شخص متقاضی ویزا با کشوری که برای دریافت ویزا از آن اقدام نموده است دارای معاهده های تجاری و . . . باشند امکان گرفتن این ویزا برای سرمایه گذار ها و کارکنانشان فراهم میگردد.


ویزای تحصیلی
۳.ویزای تحصیلی : افرادی که به منظور انجام تحصیل در طی یک بازه ی زمانی کشور دیگری را انتخاب میکنند.


ویزای کار
۴.ویزای کار : افرادی که دارای حداقل مدرک  کارشناسی و یا تجربه کاری معادل آن میباشند ممکن است بتوانند برای ادامه حرفه ی خود در کشور مقصد ویزا دریافت کنند.

ویزای مبادله ای
۵.ویزای مبادله ای : این ویزا مخصوص اساتید، پژوهشگران، کارآموزان واجد شرایط، دانشجویان، معلمان ، بازدیدکننده دولتی، مشاور کمپ ، دانشمندان و ... است که در مدتی کوتاه در آن کشور خواهند بود.

ویزای خانواده
۶.ویزای خانواده : در این نوع ویزا ها شخصی که با یک فرد خارجی مزدوج میشود میتواند برای اخذ ویزا و یا تابعیت آن کشور اقدام نماید.


 گرفتن ویزای شینگن
۷.ویزای شینگن : براساس عهدنامه ای بنام شینگن 26  کشور مختلف اروپایی مرز های خود را برای یکدیگر آزاد گذاشته اند تا مردمانشان آزادانه با یکدیگر در رفت و آمد باشند.

اشخاص میتوانند با دریافت ویزای شنگن آزادانه در این مناطق وارد شوند‌ و از سرزمین های مختلف عبور کنند و لذت ببرند.
با شکل گیری این عهد نامه مرز این کشور ها تنها در نقشه قابل لمس میباشد‌. ویزایی که به شما امکان ورود به تمام کشور های عضو این پیمان را میدهد که این ویزا نیز خود در انواع متنوعی صادر میشود که به تفسیر آن خواهیم پرداخت.

ویزای کانادا مولتی
برای دریافت ویزای تضمینی کانادا نیز میتوان از طریق هریک از روش های بالا اقدام نمود .ویزای کانادا در اعتبار ۵ ساله نیز صادر میشود.


 این ویزا ها را بشرح زیر میتوان دریافت کرد :
سینگل ، مولتی یا مالتیپل
در نوع سینگل آن شما در طی بازه ی زمانی تعریف شده برای ویزا فقط یک بار میتوانید به کشور مربوطه وارد شوید.
در نوع مولتی یا مالتیپل در طی دوره اعتبار هر چند بار که بخواهید میتوانید به آن کشور وارد شوید.

ویزای انگلیس

ویزای انگلیس :

پس از خروج کشور انگلیس از حوزه شینگن، این کشور ویزای مستقلی نیاز دارد که نوع ویزای توریستی آن معمولا ۶ ماهه میباشد که مدارکی مشابه ویزای شینگن نیاز دارد که در بخش ویزای انگلیس توضیحات کاملی ارائه داده شده است.

 

ویزای ژاپن

ویزای ژاپن:

ژاپن که به نام کشور آفتاب تابان معروف شده در گذشته ای نه چندان دور بسیار مورد توجه ایرانیان عزیز واقع شده بود.ویزای ژاپن معتبرترین در آسیا و جهان میباشد.

ویزای توریستی ژاپن خدماتیست که در شرکت ویزا یونایتد ارائه میگردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت ویزای ژاپن مراجعه کنید.

 

 

8 / 10
از 30 کاربر
ارسال نظر
قرزین : ویزای شینگن توریستی
7 1
سلام می خواستم بدونم مدت اعتبار ویزای شینگن توریستی چند روزه ؟!؟
مدیریت : پاسخ
6 0
سلام مدت اعتبار ویزای شینگن بر اساس نوع ویزا متغیر است.در صورتیکه اولین بار اقدام کنید ویزای با اعتبار یکماهه و اعتبار اقامت حداکثر 15روزه دریافت میکنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش ویزای شینگن مراجعه فرمائید
امیر : ویزای کانادا
6 0
با سلام.اینجانب از ورزشکاران وملی پوشان وزنه برداری هستم.دارای مقام قهرمانی آسیا و دارای مدرک تحصیلی لیسانس برق و همچنین لیسانس حقوق میباشم.از حضورتون راهنمایی میخواستم که کدام نوع ویزا میتونه شامل حال بنده بشه.؟؟؟
مدیریت : پاسخ
6 0
سلام شما میتوانید هم ویزای کاری اقدام نمائید هم از طریق رشته ورزشی خود جهت ویزای کانادا اقدام فرمائید.
سمانه : ویزای باکو
6 0
آیا می توان ویزای مولتی باکو یا ویزای سه ماهه باکو اخذ کرد؟
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام نه متاسفانه فقط ویزای باکو بصورت یکماهه و سینما یا یکبار ورود صادر میگردد.
میرزایی : آلمان
5 0
سلام من از طریق یکی از دوستانم که برای تحصیل به المان رفته دعوت نامه دارم و برای اولین بارم هست میخوام سفر برم.چطوری باید اقدام کنم؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :