ویزای شینگن

ویزای شینگن سندیست که با صدور آن به وسیله ی مقامات مربوطه برای اشخاصی که علاقمند به سفر و یا بازدید از کشورهای عضو شینگن هستند ؛ این امکان را ایجاد میکند.

ویزای شینگن
محدوده ی شینگن متشکل از 26 کشورست که طبق قراردادی توافق کرده اند تا ساکنینشان در دیگر کشورهای عضو شینگن همچون کشوری آزاد تردد  داشته باشند.
22 کشور از این مجموعه ی 26 عددی عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور دیگر آن عضو انجمن تجارت آزاد اروپا یا همان (EFTA) هستند.

نقشه شینگن
محدوده شینگن اکثر مناطق این قاره سبز را در بر میگیرد به جز انگلستان ، رومانی ، بلغارستان ، کروواسی ، قبرس و ایرلند که امید است به زودی به این مجموعه ملحق شوند. در این میان کشورهایی از جمله : نروژ ، ایسلند ، سوئیس و لیختنشتاین هستند که با وجود اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند ولی جزئی از کشورهای شینگن محسوب میشوند و سیاست تردد آزاد را محترم می شمارند.

انحادیه اروپا VIS(ویزا اینفورمیشن سیستم) یکی از عظیم ترین بانکهای اطلاعاتی جهان است که از سال2007 شروع به فعالیت خودکرده است؛که از طریق آن میتوان به اطلاعات تمامی متقاضیان ویزای شینگن از هر کشوری دستیابی پیداکرد.
در پاسخ به این سوال که چه کسانی برای تردد در کشورهای عضو شینگن، به ویزای شینگن نیاز دارند باید گفت که، تمامی کشورهایی که عضو شینگن نیستند نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند. البته برخی کشورها از این قانون مستثنی بوده و با وجود اینکه عضو کشورهای این حوزه نیستند نیازی به اخذ ویزا برای تردد در محدوده شینگن را ندارند.
با اخذ ویزای شینگن سفری به یادماندنی و مطمئن به کشورهای شینگن داشته باشید.


  • ویزای عادی شینگن یا همان USV:

با توجه به چگونگی و هدف مسافرت، اقسام متفاوتی از ویزای شینگن وجود دارد. با اخذ این ویزا می توانید جهت ترانزیت و یا اقامت در کشورهای عضو شینگن در بازه زمانی مشخص از آن بهره ببرید.
با توجه به این موضوع ویزای عادی خود به سه دسته B,A و C تقسیم می شود.

  • ویزای شینگن نوع A :

این نوع ویزا به دارنده ی آن اجازه می دهد تا در محدوده فرودگاهی وارد شده و جهت تغییر پروازش به مقصد مشخص دیگری اقدام نماید.

  • ویزای شینگن نوع B :

ویزای نوع B به شما این اجازه را می دهد تا برای مدت زمان نهایتاً 5 روز در کشورهای عضو شینگن تردد داشته باشید. در صورتی که کشور مقصد عضو کشورهای شینگن نباشد. این ویزا تنها به منظور ترانزیت صادر میگردد؛ نه برای اهداف تجاری ، گردشگری و یا حتی دید و بازدید.

  • ویزای شینگن نوع C :

این نوع ویزا برای بازه زمانی کوتاهیست که نهایتا به 90 روز می رسد و به دارنده اش این اجازه را می دهد تا با توجه به اعتبار ویزا و هدف سفرشان به کشورهای شینگن تردد نمایند؛ که خود به سه دسته تقسیم می شود:
یکبار ورود ، دوبار ورود و چندبار ورود
ویزای یکبار ورود:
که به دارنده آن اجازه ورود به محدوده شینگن را تنها و تنها برای یکبار می دهد.
ویزای دوبار ورود:
دارنده ی این ویزا اجازه دارد تا دوبار وارد حوزه ی شینگن شود ، بدین معنا که می تواند وارد شود، خارج شود و مجدد وارد شود که پس از آن ویزا منقضی می گردد.
ویزای چندبار ورود :
که دارنده اش را برای ورود و خروج های متعدد مجاز می کند ، البته برای بازه زمانی 90 روزه در نصف سال که از لحظه ورودش به محدوده شینگن محاسبه می شود.

کشورهایی که مسافر پس از اخذ ویزا می تواند به آنها وارد شود شامل: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، لهستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لیتوانی ، لتونی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، مجارستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس می شود.

  • ویزای معتبر منطقه خاص (تعیین شده):

این نوع از ویزا به شما اجازه ی سفر تنها به کشور صادر کننده ی ویزای شینگن را می دهد یا در برخی موارد بعضی از کشورهای دیگر شینگن که در ویزای مربوطه لحاظ شده. به غیر از کشورهای لحاظ شده در این ویزا ، الباقی کشورهای شینگن اجازه ورود به مسافر نمی دهند.

  • ویزای شهروندی (ملی):

ویزای شهروندی برای موارد خاصی چون کسانی که قصد تحصیل ، کار و یا اقامت دائم در یکی از کشورهای عضو شینگن را دارند ، صادر می شود.این ویزا می تواند به صورت یکبار ورود نیز برای کسانی که قصد اقامت و یا کاری مشخص را برای مدتی معلوم دارند و پس از آن قصد بازگشت به کشورشان را دارند صادر شود .

 

ویزای شینگن خود را به مشاورین و متخصصین حرفه ای بسپارید.افرادی که به دنبال دریافت ویزای شینگن فوری میباشند نیز با فراغ بال این مهم را به افراد مجرب در این زمینه بسپارند تا با کمترین دغدغه و اتلاف وقت ویزای شینگن خود را در دست بگیرند.

ارسال نظر
بي نام : ويزاي شنگن چه محدوديتي داره؟
3 0
سلام ممنون از توضيحاتتون بسيار عالي و پر محتوا بود اما يه سوالي برام پيش اومده با گرفتن ويزاي شينگن براي سفر به كسور هاي مختلف از چه روشي ميشه استفاده كرد كه هم كم هزينه باشه هم اذيت نشيم؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام شما لطف دارید. در مورد سفر از کشوری به کشور دیگر عضو شینگن آزادانه میتوانید بوسیله ترن، هواپیما،اتوبوس، .... مسافرت نمائید.البته با توجه به فصل سفر و وسایل سفرتان گاها هزینه های ترن و بعضا هواپیما مناسبتر میباشد با تشکر
مجهول : سوال
2 0
با ویزای شینگن میتونم کل اروپارو برم یا محدود به همین چنتاس
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام با ویزای شینگن به 26کشور اروپائی میتوانید سفر کنید که لیست این کشورها در سایت میباشد. کشورهایی که مسافر پس از اخذ ویزا می تواند به آنها وارد شود شامل: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، لهستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لیتوانی ، لتونی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، مجارستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ،لیختن اشتاین، سوئد و سوئیس می شود.
پرهام : سوال
0 0
با سلام و عرضه ادب اینجانب ساکن کشور آلمان می‌باشم و شغلم آزاد هست دعوت نامه نمیتونم برای مادر و برادرم بفرستم. مادر و برادرم با ویزا توریستی اتریش یا فرانسه یا ایتالیا تصمیم دارن برای دیدن و بازدید بیان آلمان سوال من از شما من اطلاع دارم که صدور ویزا شینگن برای هر کشوری که باشه مسافر مستلزم رعایت قانون شینگن باید باشه یعنی‌ باید از لحاظه قانونی و درست ورود کنه به کشور صادر کنند ویزا بعد از اونجا پروازشو عوض کنه به مقصد آلمان ولی‌ با این حال چون مادر بنده سنشون بالا هست و براشون سخت هست که این مسیر طی‌ کنن به خاطره طولانی شدن مسیر راه ما ترجیح میدیم که مادر و برادر بنده از تهران مستقیم به آلمان پرواز کنن آیا به نظر شما پلیس کنترل پاسپورت ببین ویزا برای آلمان نیست اجازه ورود به خاک آلمان میده یا مسافر دیپورت می‌کنه به کشور صادر کنند ویزا بد از دوباره مسافر باید از اونجا برگرده به آلمان ؟ شانسی‌ هست به نظر شما ؟ لازم به ذکر هست مادرم ۳ تا ویزا شینگن آلمان در پاسپورت داره ولی‌ برادرم فقط به ترکیه و دوبی سفر کرده برادرم مجرد و ۳۳ ساله می‌باشد. شما چه راهی‌ پیشنهاد می‌کنید ؟ با تشکر پرهام
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ، طبق قانون حوزه شينگن مسافر ميتوانيد پس از دريافت ويزاى شينگن به ٢٦ كشور اروپائى سفر كند مشروط براينكه ورود اوليه از كشور صادر كننده ويزا باشد در غير اينصورت ممكن است مشكل براى مسافر ايجاد گردد.ضمنا پروازهاى بين كشورها را از ايران خريدارى كنيد كه بتوانندبراحتى با كوتاهترين زمان به آلمان برسن. ممنون
مهران : سوال
0 0
با سلام مادرم 3 ویزا شینگن المان در پاسپورتش داره 3 بار به المان سفر کردن ایا میتوانن درخواست ویزا مولتی 2 یا 3 ساله بکنن و با اون ویزا حداکثر تا چه مدت میتونن در المان بمانن ؟ با تشکر
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام، امکان درخواست وجود دارد البته بهتر هست ابتدا ویزای حداکثر یکساله درخواست دهید و البته سه ویزای قبلی ایشان باید حداکثر ظرف سه سال اخیر گرفته شده باشد موفق باشید
اسلامی : سلام
0 0
من امروز از یونان رجکت شدم.خیلی های دیگه رو ریجکت کردن حالا میخواستم بدونم میتونم برای فراسه اقدام کنم ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ترجیحاً و تاکیداً بهتر هست که قبل از شش ماه اقدام مجدد برای ویزای شینگن انجام ندهید و پس از اینزمان بهتر هست از سفارت یونان که ریجکت شدید اقدام نکنید و از سفارت دیگر عضو شینگن درخواست دهید
م. رجبی : ویزای شینگن توریستی
0 0
و یه سوال دیگه داشتم، البته سپاس از پاسخگویی شما؛ می خواستم بدونم ویزای شینگن تورستی هم داره و اینکه شرایط استفاده ازش و هزینه این ویزای شینگن چه قدر است؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام مجدد بله ویزای توریستی شینگن هم جزئی از خدمات شرکت ما میباشد که هزینه ویزای تضمینی 500 یورو بهمراه ضمانت نامه بانکی میباشد. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی معمولاً یکماه و حداکثر مدت زمان اقامت 15 روز میباشد. البته ویزای شینگن برای بارهای دوم به بعد میتواند مولتی با مدت زمان بیشتر باشد.
علیزاده : مدت اعتبار ویزای شینگن
0 0
هر یک از ویزای های شینگن دارای چه مدت اعتبار و چندبار اجازه سفر به محدوده شینگن هستند؟ لطف می کنید اگر پاسخ بدهید
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام لطفا به سایت مراجعه و در قسمت ویزای شینگن جواب سوال خود رابیابید . با سپاس
سارا : ويزاي مولتي
0 0
سلام من ويزاي مولتي سه ماهه و شش ماه قبلا گرفتم و الان تمام شده است حالا ميخوام ويزاي يکساله مولتي که حداکثر بتوانم 90 روز بمانم را بدهم نميدونم درست است يا نه که همون فرم معمولي درخواست ويزاي توريستي نوع C را پر کنم يا نه؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام بله همان ویزای شینگن نوع C را پر کنید .ترجیح بهتر اینست که از آخرین سفارتی که ویزا دریافت کردید درخواست بدهید. موفق باشید
سمیرا : ترجمه مدارک
0 0
سلام برای درخواست شنگن از سفارت فرانسه (پالادیوم) مدارک نیازی به ترجمه ندارند؟ چون موقعی که سفارت در نوفل لوشاتو بود مدارک احتیاجی به ترجمه نداشتند. میخواستم ببینم که روند کار به همان صورت قبل میباشد؟ممنون
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام سلام در حال حاضر جهت ویزای شینگن فرانسه کلیه مدارک بزبان فرانسه یا انگلیسی باید ترجمه شوند . روند قبلی تغییر زیادی کرده. در صورت کسب اطلاعات بیشتر و در صورت نیاز تماس بگیرید
نرمين : با سلام
0 0
براي ويازي فرانسه سوابق بيمه تامين اجتماعي لازمه،؟؟ما اولين بارمونه شبنگن ميگيريم ايا احتمال مثبت بودن ويزامون كم هست ؟و گفتن بايد تامين اجتماعي حتما ببرين درسته؟؟در برخي جاها شنيدم كه فرانسه به ويزاي اولي ها جواب مثبت نميدن جديدن اين درسته؟؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام در صورتیکه کارمند هستید سابقه بیمه الزامیست .در صورتیکه مدارک کامل باشه احتمال گرفتن ویزا حتی برای بار اول هم امکان داره. مدارک ویزای شینگن قطعا باید کامل باشد تا افسر پرونده مجاب گردد که شما واجد دریافت ویزای شینگن هستید.
آزیتا : راهنمایی
0 0
با سلام میخواستم ببینم اگه دعوتنامه از آلمان داشته باشیم و شما هم ضمانت نامه بگیرید میتونم برای پسرم ویزای شینگن بگیرم که دو هفته بره آلمان و هزینه اش چقدر میشه ؟ ممنون
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام سئوالتان خیلی کلی بود از جمله اینکه ویزای شینگن شرایط و مدارکی نیاز دارد و ضمنا نفرمودید پسر شما چندساله هستن. بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بیشتر راهنمائی کنند.ممنون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :