ویزای کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته شده که سالیانه افراد با اهداف متفاوت وارد این کشور میشوند.

نقشه کانادا

اگر شما نیز در زمره ی این افراد می باشید در وهله ی اول ملزوم به مشخص کردن موضع خود برای اخذ ویزای کانادا میباشید.

از انواع ویزاهایی که برای مهاجران صادر میشوند:

  • ویزای توریستی
  • ویزای شغلی
  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای تحصیلی را میتوان نام برد.

متداول ترین نوع ویزایی که به طور معمول برای صدور ویزای کانادا تقاضا میشود نوع توریستی اش میباشد که در زیر به شرح آن خواهیم پرداخت.
(نمونه ای از ویزای پنج ساله کانادا)

ویزای کانادا
ویزای کانادا اعتباری 10 ساله دارد ولی با توجه به اعتبار 5 ساله ی گذرنامه های ایرانی این ویزا با توجه به اعتبار پاسپورتتان صادر میگردد ، بدین معنی که اگر گذرنامه ی شما تنها 2 سال اعتبار داشته باشد ویزای کانادا نیز برای شما 2 ساله صادر می گردد.
پس با توجه به اعتبار 5 ساله ی پاسپورت ایران می گوییم ، ویزای کانادا اعتبار ۵ ساله دارد و به شما فرصت اقامت شش ماهه را در هر بار ورود میدهد.با توجه به شرایط خاص و مورد نیاز هر فرد این ویزا را میتوان در انواع

  •  سینگل
  •  مولتی
  •  سوپر ویزا

اخذ نمود.در حالت سینگل تنها  یک بار حق ورود به کشور کانادا را دارید که میتواند از یک روز تا شش ماه به طول بیانجامد.
در نوع مولتی شما مجاز به ورود به خاک این سرزمین بیش از یک بار هستید اما نکته حائز اهمیت این است که هر ورود نباید بیش از شش ماه به طول بیانجامد.
در ویزای نوع سوپر مدت اقامتتان از شش ماه به دو سال تغییر خواهد کرد .
اما دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزای کانادا مکفی نیست.
برای اخذ ویزای تضمینی کانادا شما نیاز به مشاورین و کارشناسان مجرب در این زمینه دارید چراکه مسیر اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان مسیر تقریبا ناهمواریست و شما نیازمند متخصصانی هستید که به شما مشاوره دقیق و کاملی ارائه دهند و با همراهیتان مسیر  پیش رو را برایتان هموارتر و سریع تر نمایند.

 

اخذ ویزای کانادا

حال اگر قصد سفر به کانادا را دارید چه به جهت توریستی یا دیدار اقوام و آشنایان، تحصیل یا تحقیق و غیره، فرقی نمی کند، کاری که باید انجام دهید یکسان است. جمع آوری یکسری مدارک ، ترجمه آنها و ارائه آن به ما هست. ما مدارک  را با دقت بررسی کرده و اگر احتیاج به مدارک بیشتر بود شما را در جریان قرار می دهیم. فرم های لازمه را تکمیل کرده و وجوه لازم را پرداخت می نماییم، پس از این مراحل نامه انگشت نگاری دریافت می گردد و به شما تحویل می دهیم. شما یک ماه فرصت دارید که برای انگشت نگاری به کشورهای که دفاترVFS  بیومتریک دارند، مانند ترکیه، امارات، ارمنستان تا کشورهای دیگر مراجعه نمایید.

کانادا در حال حاضر احتیاج به تعیین وقت سفارت ندارد و انگشت نگاری را در هر روز و هر زمان که در این یکماه فرصت دارید می توانید انجام دهید. توجه نمایید که ویزای کانادا مصاحبه ندارد.

پس از طی این مراحل بررسی پرونده شما توسط افسران صورت می گیرد، که ممکن است در این زمان هم احتیاج به مدارک بیشتر باشد که درصورت درخواست ما به شما اعلام می کنیم، و باید منتظر جواب آن قرار بگیریم که ممکن است از یک روز تا چند ماه به طول بیانجامد. در صورت منفی بودن جواب، نامه رد ویزا که دلایل آن ذکر شده به شما تحویل داده می شود.

در صورت مثبت بودن جواب، گذرنامه از شما دریافت شده و جهت الصاق ویزا به سفارت کانادا ارسال می شود. مرحله فرستادن گذرنامه به سفارت و برگشت آن "پیکاپ" گفته می شود.

 

مدارک مورد نیاز

1.کپی از تمام گذرنامه های جدید و قدیم (صفحه ی اول + صفحات مهر و ویزا خورده)

2.ترجمه رسمی شناسنامه( مهر دادگستری و مهر امورخارجه)

3.ترجمه رسمی مدارک شغلی ( نامه اشتغال به کار، بیمه ، مالیات، آخرین فیش حقوقی، روزنامه رسمی، جواز کار و مدارک مربوط به نوع کار متقاضی)

4. مدارک بانکی و مالی بصورت لاتین(تمکن مالی ، گردش سه ماه یا شش ماه)

5.ترجمه اسناد ملکی

6.عکس پرسنلی ( پشت زمینه سفید، بدون روتوش، 3.5*4.5)

7.در صورت تاهل ترجمه سند ازدواج

8.سفرهای خارجی و داشتن ویزای شینگن در سه سال اخیر

ارسال نظر
مصطفی : ویزای 5 ساله کانادا
4 0
در صورتی که موفق بشیم ویزای کانادا را به صورت 5 ساله توسط شما اخذ کنیم، چه تعداد سفر به این کشور می توانیم داشته باشیم؟
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام پس از دریافت ویزای 5ساله کانادا محدودیتی برای رفت و آمد ندارید مشروط بر اینکه هربار سفر شما به کانادا بیش از 6ماه نباشد مگر در موارد خاص
سعیدی : ویزای کانادا برای کار یا تحصیل
1 0
اگر موفق بشیم ویزای کار کانادا یا ویزای تحصیل در کانادا را بگیریم، آیا به راحتی میتوانیم ویزای کانادا را به صورت دائم دریافت کنیم؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام، ويزاى كار كانادا(اسكيل وركر)خودش يك نوع ويزاى اقامت كاناداهست و در مورد ويزاى دانشجوئي كانادا هم تا زماني كه مشغول تحصيل هستيد ميتوانيد در كانادا بمانيد و پس از آن يا بايد ويزاى خود را تبديل به ويزاى كار يا سرمايه گذارى كنيد تا بتوانيد در اين كشور بمانيد.
کریمی : واریز هزینه
1 0
سلام،واریزی هزینه ویزا حتما باید بصورت آنلاین باشد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام، امکان پرداخت هزینه بیومتریک ویزای کانادا در بانک نیز وجود دارد ولی مثلا در آنکارا حتما باید شخصی که در آنجا مقیم هست واریزی را انجام دهد و امکان پرداخت بانکی در ایران وجود ندارد.
م. رجبی : ویزای کانادا تورستی
1 0
اگر بخواهم سفر تفریحی برم کانادا ، ویزای کانادا شرایطش چه گونه است؟ چقدر هزینه داره و چند روز میتوانم با این ویزا کانادا در اونجا بمونم؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کانادا می توانید به سایت مراجعه نمایید هزینه ویزا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه متغییر است. با ویزای کانادا با تایید افسر مرزی حداکثر تا 6 ماه می توانید در کانادا اقامت داشته باشید و پس از 6 ماه خارج و در صورت تمایل مجدد وارد شوید.
هما رهبر : تجدید پاسپورت برا ی افزایش اعتبار
1 0
مدت اعتبار پاسپورت من 2 سال است و با همان انگشت نگاری ویزای کانادا را در اسانبول انجام دادم . اگر پاسپورت ام را تجدید کنم که مدت آن 5 سال بشود وپاسپورت جدید را برای پیکاپ ویزا ارسال کنم اشکالی پیش نمی آید؟ یا با همان پاسپورت اول که اعتبارش کمتر است باید اقدام کنم؟ راهی برای اعلام پاسپورت تجدید شده به خدمات ویزای توریستی کانادا در استانبول هست؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام میتوانید پاسپورت جدید بگیرید و پاسپورت قبلی و جدید را به سفارت جهت دریافت ویزا ارائه دهید تا لیبل ویزا در پاسپورت جدیدتان درج گردد.
جواهری : چگونه ویزای کانادا بگیریم
1 0
اگر تمام مدارکی که فرمودید را داشته باشیم و حدود هزینه ای که گفتید را پرداخت کنیم آیا میشه ویزای کانادا واقعا گرفت؟ یا به جز این مدارک چیز دیگه ای باید برای گرفتن ویزای کانادا باید داشت؟
مدیریت : پاسخ
1 0
بله اینکار ممکن هست با دقیق و درست پرکردن فرمها و دعوتنامه قوی امکان گرفتن ویزا بالاست .تجربه و دقت عامل مهمی در پروسه دریافت ویزای کانادا میباشد. پیروز باشید
حسینی : ویزای کانادا
1 0
اگر کسی ویزای شینگن نداشته باشد نمی تواند برای ویزای توریستی یا تحصیلی اقدام کند؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام امکان گرفتن ویزا وجود دارد ولی شانس کمتری خواهید داشت.
اعتمادیان : شرکت ویزا کار خوب کانادا
1 0
با تشکر از سایت خوبتون و توضیحات کاملتون درباره ویزای کانادا و سایر ویزا ها . بسیاری از سوالاتم را پاسخ داده بودید. کمال تشکر را از مدیرت مجموعه ویزا کار شما دارم.
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام عرض ادب و احترام وسپاس از شما. موفق و پیروز باشید
مهرانا : باسلام،
1 0
با سلام، من رسید سفارت و بعد از انگشت نگاری گم کردم،حالا چه مشکلی پیش میا و باید چکار کنم؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام نگران نباشید .جواب سفارت کانادا از طریق ایمیلی که ثبت نام کردید ارسال میشود و نیازی به رسید نیست.منتظر جواب باشید و کار خاصی نکنید. موفق باشید
اشکان : ورود به کانادا
1 0
با سلام و احترام من 2 سال پیش ویزای 5 ساله کانادا گرفتم ولی به علت مشغله کاری هنوز نرسیدم برم و میخوام این تابستون سفر کنم آیا به دلیل اینکه 2 سال از ویزای من گذشته برای وروود به کانادا مشکلی برام پیش نمیاد؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام ، شما میتوانید از ویزای کانادا خود استفاده کنید.
سیاوش : درخواست مجدد ویزا
0 0
سلام.من پارسال در حالی که 1 سال و نیم از اعتبار پاسپورتم مونده بود برای یه کنفرانس در کانادا اپلای کردم و دعوتنامه گرفتم و تونستم ویزای مالتیپل تا پایان تاریخ پاسپورتم بگیرم. و یک سفر رفتم کانادا و برگشتم الان با اینکه 6 مال از اعتبار پاسپورت و ویزام مونده میخام دوباره برای کنفرانس کانادا اپلای کنم.مشکلی نیست که من با اینکه الان ویزا دارم بخوام برای 1 کنفرانس که 1 ماه بعد از پایان ویزام برگزاز میشه اپلای کنم؟؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام متاسفانه نمی تونین از این ویزا بعد از انقضای پاسپورت استفاده کنین و همزمان با انقضای پاسپورت تمام میشود. شما بایست قبل از فرستادن پاسپورت برای الصاق ویزا تمدید میکردید تا 5 ساله مولتیپل دریافت کنید.
hossein : سوال
0 0
سلام، ویزای شیگن چه ربطی به کانادا دارد مگر از شینگن استعلام میگیرند؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ویزای شینگن برای کانادا اعتبار بالایی دارد به این دلیل مهم هست که بدانند شما چقدر اهل سفر هستید و بعد از سفر اروپا برگشت داشته اید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :