ویزای هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ کشوری با جذابیت های فراوان ، محلی مناسب برای کسب تجربه های تازه و کشف جاذبه های پرهیاهو از سنت و میراث تا مدرنیته می باشد .

میتوان هنگ کنگ را نیز شهری نامید که زیر نظر کشور چین اداره میشود اما برای رفتن به این شهر نیاز به ویزای هنگ کنگ دارید.

شهر هنگ کنگ مهمترین شهر این سرزمین جایی است که نفس را در سینه حبس می کند به گونه ای که شما در تور هنگ کنگ به سرزمین (ترین ها) با جاذبه های خیره کننده سفر خواهید کرد .

این شهر هر ساله از توریستهای زیادی میزبانی میکند و همیشه آمار بالائی در صدر جدول توریستی دنیا دارد .

در ابتدا بهتر به وجه تسمیه نام هنگ کنگ بپردازیم که برگرفته از دو کلمه  Hong و Kong بمعنای عطر خوش بندر میباشد.

 این نام در واقع به رایحه ی آب جاری در رودخانه اشاره دارد .

جالب است بدانید که بیش از 90 درصد اهالی هنگ کنگ چینی هستند و بقیه اصالت های فیلیپینی ، اندونزی و هندی دارند ، مردم هنگ کنگ با میانگین ضریب هوشی 107 درصد ، باهوش ترین مردم جهان به شمار می روند ، هنگ کنگ بیشترین تعداد آسمان خراش را در دنیا دارد به این صورت که 8000 ساختمان 14 طبقه در دل این شهر جای گرفته و طبق آمار و ارقام این تعداد 2 برابر شهر بزرگ نیویورک می باشد. پل " تسینگ ما " با طول 1377 متر در این شهر بلندترین پل معلق جهان محسوب می شود ، این پل از پل " گلدن گیت " در سانفرانسیسکو ، 100 متر بلندتر است و دو منظوره می باشد و هم از ریل قطار و هم مسیر ماشین رو نیز بهره می برد ، همچنین عنوان گران ترین و لوکس ترین منطقه در جهان متعلق به هنگ کنگ است ، عنوانی که پس از مدت بیش از یک دهه از نیویورک به هنگ کنگ تعلق گرفت ، چرا که بیشترین خریداران رولزرویس در هنگ کنگ هستند .

بزرگترین تله کابین آسیا ، مدرن ترین خط متروی جهان مجهز به سیستم کامل هوشمند و یکی از بهترین فرودگاههای جهان همه و همه متعلق به کشور هنگ کنگ هستند .

اما نکته جالب دیگر این است که بدانید بروس لی و جکی چان از ستارگان سرشناس و محبوب جهان اصالتی هنگ کنگی داشته اند .

مجسمه ای از بروس لی در این شهر ساخته شده که بازدید کنندگان زیادی دارد.

بروس لی

رستورانهای بسیاری در هنک کنگ با بهترین غذاها از مسافران پذیرائی میکنند البته باید بدانید که بعضی از این رستورانها بعلت معروفیت جهانی با رزرو میز از قبل میتوانند بشما سرویس بدهند.

برای ورود به این کشور زیبا نیاز به ویزای هنک کنگ دارید.

مدارک لازم برای ویزای هنک کنگ بشرح ذیل است:

1-اسکن رنگی از پاسپورت امضا شده

2-فرم مخصوص ویزای هنک کنگ

3-گواهی اشتغال بکار با سربرگ شرکت

4-تمکن مالی 10میلیون تومانی

توجه داشته باشید 2 تا 3 ماه قبل از سفر به هنگ کنگ برنامه ریزی نمائید چون صدور ویزای هنگ کنگ پروسه زمانی طولانی را شامل میشود.

 

تماس با ما

10 / 10
از 30 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :