ویزای چین

ویزای چین

سومین کشور وسیع جهان و پرجمعیت ترین کشور جهان جمهوری خلق چین در شرق دور در دل قاره کهن آسیا جای دارد ، نام چین همواره با پشتکار مردم زحمت کش و سخت کوش همچنین صنعت و اقتصاد در حال توسعه پیوند دیرینه دارد ، وقتی از تورچین و سفر به این کشور پهناور سخن به میان می آید خواه ناخواه " دیوار چین " به عنوان طولانی ترین دیوار جهان و " میدان تیان آن من " به عنوان بزرگترین میدان جهان در شهر پکن در ذهن تداعی می گردد ، بعلاوه جز جدانشدنی از نام چین " مائوتسه تونگ " و مکتب مائوئیسم از مردان تاثیرگذار قرن بیستم ، " شهر ممنوعه " و " ارتش سرخ " هستند .

کشور پهناور چین مرتفع ترین تا پست ترین نقاط جهان را در خود جای داده به این صورت که در مرز چین و نپال " قله اورست " با ارتفاع 8848 متر به عنوان مرتفع ترین نقطه دنیا و " بستر دریاچه خشک آدینگ " به عنوان پست ترین نقطه چین و سومین منطقه پست جهان با ارتفاع 155- متر از سطح آبهای آزاد جهان واقع شده است .

چین از معدود کشورهای دنیاست که از آثار باستانی فراوانی برخوردار است. همین آثار باستانی باعث شده است تا سالیانه تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا به این کشور پهناور که جمعیت آن به ۱.۳ میلیارد نفر میرسد سفر کنند. هر گردشگری که قصد سفر به این کشور را داشته باشد باید ویزای چین را اخذ نماید. البته ویزای چین فقط بمنظور سفرهای گردشگری صادر نمیشود و انواع مختلفی دارد که نسبت به نوع سفر شما تعیین میشود. در ادامه با انواع ویزای چین بیشتر آشنا میشویم.

برای آنکه از جذابیت های طبیعی و تاریخی چین بتوانیم لذت ببریم در سفر به چین مستلزم اخذ ویزای چین هستیم .

برای اخذ ویزای چین با کارشناسان ویزا یونایتد تماس حاصل فرمایید.

انواع ویزای چین به شرح زیر می باشد:

1) ویزای توریستی

ویزای توریستی نیز از انواع ویزای چین میباشد که بیشترین متقاضی را دارد. توسط ویزای گردشگری متقاضی میتواند برای مدت مشخص به کشور چین سفر کرده و پس از اتمام اعتبار ویزا موظف خواهد بود به کشور مبدا بازگردد. ویزای توریستی چین تنها به کسانی تعلق می گیرد که با مقاصد گردشگری ، دیدار با اعضای خانواده و مقاصد شخصی در مدت زمان کوتاه به کشور چین سفر می کنند ، این ویزا یک بار ورود است و 7 تا 10 روز کاری زمان نیاز دارد .

2) ویزای تجاری

ویزای تجاری چین برای تجار و شرکت هایی که قصد سفر کاری به این کشور را دارند مناسب میباشد و بصورت ۳ ماه اعتبار ورود به چین و یک ماه اعتبار اقامت صادر میشود. ویزای تجاری به افرادی تعلق می گیرد که با قصد مبادلات علمی و فن آوری ، لوازم و قطعات مختلف و به طور کلی برای خرید و فروش و تجارت به کشور چین سفر می کنند ، این ویزا دارای 3 ماه اعتبار است که در این مدت شما می توانید 30 روز در چین اقامت داشته باشید ، ویزای تجاری چین در مدت 15 روز کاری معمولاً آماده می شود .

3) ویزای مولتی

ویزای مولتی نوع دیگری از ویزای چین است که معمولاً به تجار اختصاص دارد ، در واقع به کسانی تعلق می گیرد که قصد دارند به دفعات به چین ورود و خروج داشته باشند ، این ویزا یک سال اعتبار دارد و در مدت 30 روز کاری معمولاً آماده می شود ، جهت دریافت ویزای مولتی ، پاسپورت شخص متقاضی باید حداقل دارای 4 ویزای تجاری باشد .

ویزای چین

4) ویزای گروهی

نمونه ای دیگر از ویزای چین ، ویزای گروهی می باشد که معمولاً برای تعداد 5 نفر صادر می گردد که با مقاصد مختلف از جمله تفریح ، شرکت در اجلاس و کنفرانس ، بازدید از نمایشگاه به کشور چین سفر کرده اند ، با داشتن این ویزا افراد مشخص فقط به صورت گروهی امکان ورود و خروج از کشور چین را دارا می باشند ، این ویزا بین 7 تا 10 روز کاری آماده می شود و با داشتن این ویزا 14 روز بیشتر نمی توان در کشور چین اقامت نمود .

5) ویزای انفرادی

ویزای انفرادی در واقع همان ویزای تجاری می باشد که 3 ماه اعتبار دارد و 30 روز امکان اقامت به شما می دهد ، همانطور که از اسمش برمی آید این ویزا فقط امکان ورود و خروج شخص متقاضی را به کشور چین ایجاد می کند و همراهان شخص را پوشش نمی دهد ، لازم به ذکر است که این ویزا در مدت 7 روز کاری آماده می شود و اعتبارش از ویزای توریستی و گروهی به مراتب بیشتر است  .

6) ویزای ترانزیت

نوعی از ویزای چین به نام ویزای ترانزیت برای عبور از این کشور به یک کشور ثالث صادر میشود که متقاضی موظف است بعد از ۲۴ ساعت خاک این کشور را به مقصد کشور سوم  ترک نماید.  ویزای ترانزیت زمانی صادر می گردد که شخص متقاضی بخواهد از کشور مبداء خود به واسطه چین به کشور ثالث دیگر برود ، ویزای ترانزیت این امکان را برای مسافر ایجاد می کند که حداکثر 24 ساعت در فرودگاه حضور داشته و در نهایت با پایان این زمان مسافر مجبور به ترک فرودگاه می شود .

7) ویزای دائم

ویزای دائم برای شهروندان خارجی صادر می گردد که از طرف دولت چین مجاز به اقامت دائم در چین هستند .

8) ویزای دانشجویی 

ویزای دانشجویی از دیگر انواع ویزای چین است که برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور چین را دارند صادر میشود. مدت اعتبار ویزای دانشجویی چین ۶ ماه میباشد.

9) ویزای روزنامه نگاری

برای رزونامه نگاران و همچنین خبرنگارانی که قصد تهیه و جمع آوری خبر از کشور چین را دارند، نوعی از ویزای چین با عنوان ویزای روزنامه نگاری صادر میشود.

ویزای چین

برای دریافت ویزای چین بهترین و آسانترین روشی که میتوانید از طریق آن اقدام کنید مراجعه به آژانس های مسافرتی و همچنین شرکت هایی همچون شرکت ویزا یونایتد میباشد. دریافت ویزای گردشگری از طریق شرکت ویزا یونایتد دردسرهای اخذ ویزای چین از طریق سفارت که شامل رفت و آمدهای مکرر به سفارت و همچنین پروسه طولانی اداری را نخواهد داشت. شایان ذکر است که کارشناسان ما در ندای سفر ویزای یکساله چین را برای شما عزیزان هموطن صادر می کنند ، متقاضیان ویزای یکساله چین ملزم هستند که حداقل 3 لیبل از ویزای توریستی در پاسپورت خود داشته باشند به علاوه شرایط و مدارک دیگر جهت اخذ ویزای یکساله چین تمکن مالی بالای 40 میلیون تومان ، پرداخت 1600 دلار و 2 قطعه عکس 6×4 است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی چین

1-اصل گذرنامه

2-دو قطعه عکس پرسنلی4*6

3-نامه تمکن مالی با مهر و سربرگ بانک بالای35000000تومان

4-هزینه ویزا 128 دلار که در صورت اخذ بلیط از آژانس ما هزینه ویزا 123 دلار خواهد شد.

آدرس سفارت چین در تهران

آدرس: خیابان موحد دانش، روبروی آتش نشانی.

 شماره تماس های سفارت چین: ۰۲۱۲۲۲۹۱۲۴۰ و ۰۲۱۲۲۲۹۱۲۴۱ میباشد.

ساعات کاری سفارت چین : در روزهای فرد از ساعت ۸:۴۵ الی ۱۲:۱۵ و بعد از ظهرها از ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۳۰ میباشد.

وب سایت سفارت: 

ir.chineseembassy.org

شرکت ویزایونایتد مفتخر است خدمات ویزای چین را جهت هموطنان عزیز بانجام رساند.

 

تماس با ما

9 / 10
از 114 کاربر
ارسال نظر
مصطفی : ویزای چین برای بازرگانی
19 0
من یک بازرگانم و سفرهای زیادی به چین دارم . بهترین ویزای چین برای امور بازرگانی کدام مورد می باشد؟ ویزای یکساله بگیرم یا ویزای ماهیانه چین ؟ از لحاظ هزینه کدام ویزای چین برای امور بازرگانی که شاید هر ماه یک سفر یا دو سفر داشته باشم ، مناسب تر است؟
مدیریت : پاسخ
19 0
سلام ویزای نوع z بهترین ویزای چین برای بازرگانان و تجار میباشد که اعتبار 5 ساله مولتیپل دارد. با این نوع ویزا همچنین میتوانند افتتاح حساب در چین انجام دهند.
مصطفی : ویزای چین تجاری
18 0
سپاس از پاسخگویی شما برای ویزای تجاری چین ، حتما با شما در زمان سفر به چین برای مرحله جدید اخد ویزای چین تماس خواهم گرفت.
مدیریت : پاسخ
17 0
سلام ممنون از حسن نظر شما.امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی بشما ارائه دهیم
ماهرخ : ویزای فوری چین
11 0
من چندین بار از آژانس شما ویزای امارات گرفتم و بسیار راضی بودم لطف میکنید بفرمایید برای چین چه مدارکی لازم دارید؟
مدیریت : پاسخ
12 0
سلام ممنون از لطف شما.اصل پاسپورت + دو قطعه عکس 6*4 رنگی تمام رخ زمینه سفید با لباس رنگ تیره و نامه تمکن مالی بانک که بالای 35 میلیون باشد.
کریمیان : ,ویزای تجاری
9 0
با سلام مدت زمان گرفتن ویزا تجاری با توریستی فرق دارد؟
مدیریت : پاسخ
9 0
سلام مدت زمان تحویل ویزای توریستی و تجاری چین مشابه است . معمولا یکهفته زمان صدور نیاز هست.
معصومه : درباره چین
9 0
سلام من با دوستم قصد سفر به چین داریم شما برای خرید و گشت کدوم شهر چین را پیشنهاد میکنید؟ با تشکر
مدیریت : پاسخ
9 0
سلام میتوانید برای گردش به پکن و شانگهای بروید البته در پکن قیمتها مناسبتر است و برای خرید عمده و مناسب میتوانید به ایوو بروید.
رضا : ,ویزا مولتی
6 0
سلام من از چین به ژاپن پرواز دارم برای بازگشت به چین چه نوعی ویزا باید تهیه کنم لطفا منو راهنمایی کنید متشکرم
مدیریت : پاسخ
5 0
سلام میتوانید ویزای چین دوبار ورود و یا ویزای مولتی چین اقدام کنید .
نیما : ویزا چین
4 0
سلام و خسته نباشید ما دو نفر هستیم میتونم برای ورود به چین ویزا گروهی تهیه کنیم؟
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام ویزای گروهی چین از 5 نفر به بالا اقدام میشود.
شیویاری : ویزا چین
2 0
سلام وقت بخیر آیا در ایران میتوان ویزا مولتی چین گرفت ؟ لطفا راهنماییم کنید متشکرم
مدیریت : پاسخ
3 0
سلام بله امکان گرفتن ویزای مولتیپل چین وجود دارد .با کارشناسان ویزا یونایتد تماس بگیرید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :