پیکاپ ویزا

10 / 10
از 7 کاربر

همواره برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد؛ حال آنکه برای ورود به برخی کشورها هم احتیاجی به ویزا نیست، همچون ترکیه، صربستان، ارمنستان و ... البته شایان ذکر است که این بدان معنی نمی باشد که که عبور از مرز این کشورها بدون نظارت مقدور می باشد بلکه برای سهولت امر ویزای بدو ورود در گذرنامه مسافر خواهد خورد.

برای آن دسته از کشورهایی که نیاز به روادید برای ورود به کشورشان را دارند الزامیست که مسافران به سفارت آن کشور در ایران مراجعه کنند؛ همانند کشورهای حوزه شینگن که آنرا با عنوان ویزای شینگن می شناسند.

کشورهای دیگری نیز وجود دارند که برای اخذ ویزایشان لازم است به کشور واسطه ای مراجعه کرد، به عنوان مثال برای اخذ ویزای کانادا باید به کشور واسطه ای چون ترکیه، امارات، ارمنستان و ... مراجعه کرد.

پیکاپ ویزا


برای ورود به کشورهای دسته اول هیچ مشکلی نیست اما برای کشورهای دسته دوم حتما لازم است برای مصاحبه و اقدامات لازم به کشور واسط سفر کنند که ناگزیر به صرف زمان و هزینه می باشید، مانند ویزای کانادا.

پس از طی مراحل در صورتی که با ویزای شما موافقت شود تنها مرحله الصاق ویزا به پاسپورت باقی می ماند.


اقدام برای پیکاپ پاسپورت


خبر خوش آنکه برای الصاق ویزا به پاسپورت لازم به مراجعه حضوری و صرف زمان و هزینه مضاعف نیست شما می توانید با انتخاب یک کارگزار قابل اعتماد و ارائه پاسپورت خود و مدارک لازم، این کار را انجام دهید.بطور مثال زمانی که شما برای انگشت نگاری ویزای کانادا به یکی از کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه می کنید بعد از دریافت نتیجه ویزا می توانید پاسپورت خود را به کارگزار بسپارید تا زحمت شما را کمتر کنند. این عمل هیچ منع قانونی ندارد و کارگزار می تواند مدارک و پاسپورت شما را به کنسولگری مربوطه در کشور واسط ارسال کرده و ویزای شما را دریافت کند و پاسپورت را به شما تحویل دهد.


فرآیند ارسال پاسپورت، الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص را اصطلاحا "پیکاپ پاسپورت" گویند.

ارسال نظر
م.ر جمشیدی : زمان پیکاپ
0 0
از نظر زمانی اگر خودمون اقدام کنیم برای همین پیکاپ ویزا بهتره یا بسپاریم به کارگزار؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام از لحاظ زمان بستگی به پر یا خالی بودن پروازها داره معمولا خودتان سریعتر اینکار رو انجام میتونید بدید ولی از لحاظ هزینه کاملا بضررتون خواهد بود. هزینه پرواز ، هزینه هتل،هزینه های غذا و هزینه های رفت و آمد به سفارت همه اینا رو متحمل خواهید شد. پس در مجموع پیشنهاد میکنیم همان پیکاپ رو انجام بدید و کار را به کاردان بسپارید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :