جاذبه های گردشگری دبی

10 / 10
از 1 کاربر

دبی با معماری زیبا و فوق العاده و مناظری زیبا و مدرن سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. جاذبه های گردشگری دبی متعدد بوده و علاوه بر این بسیار زیبا می باشند. شرکت ویزا یونایتد می تواند به شما در امر اخذ ویزای دبی یاری رساند تا شمت بتوانید به راحتی به این کشور سفر کرده و از جاذبه های آن نهایت لذت را ببرید.

برج خلیفه

یکی از جاذبه های گردشگری دبی ، برج خلیفه است. برج خلیفه بلندترین ساختمان دنیا می باشد که شاهکاری از معماری و هنر و مهندسی به حساب می آید و نشان از پیشرفت و موفقیت این کشور می باشد. این برج با بهره گیری از هنر اسلامی طراحی یک شرکت آمریکایی به نام اسکیدمور ساخته شده است. این برج 828 متر ارتفاع و 162 طبقه دارد و کاربری های اداری، تجاری، مسکونی و خدماتی و تفریحی دارد. با ارتفاع ترین رستوران جهان نیز در طبقه 122 این برج قرار گرفته است. سریع ترین آسانسور جهان نیز در این برج قرار دارد که دارای سرعتی معادل با 18 متر بر ثانیه می باشد.

جاذبه های گردشگری دبی

آکواریوم دبی

از جاذبه های گردشگری دبی می توان به بزرگ ترین آکواریوم جهان که اکواریوم دبی نام دارد اشاره کرد. این آکواریوم 10 میلیون لیتر آب دارد و بیش از 33000 نوع جانور آبزی در آن زندگی می کنند. یک صفحه اکریلیک نیز که دارای عرض 3.8 و طول 88.32 و ضخامت 75 سانتی متر می باشد روی آن قرار گرفتهکه بزرگ ترین صفحه اکریلیک در جهان می باشد که  در گینس نیز به ثبت رسیده است. این صفحه از طبقه همکف دی مال قابل مشاهده بوده و بازدید آن رایگان می باشد. این آکواریوم دارای تونلی می باشد که می توانید با عبور از آن به تماشای ماهی ها بپردازید.

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا از دیگر جاذبه های دبی می باشد که دارای یک گنبد به ارتفاع 16 متر و دو مناره به طول 40 متر و منبری بسیار زیباست که یک نمونه از معماری اسلامی محسوب می شود. استفاده از سنگ های مرغوب کرم رنگ مایل به صورتی زیبایی نمای این مسجد را دوچندان کرده است. امکان حضور افراد غیر مسلمان در این مسجد بر خلاف بسیاری دیگر از مساجد امارات وجود دارد.

جاذبه های گردشگری دبی

محله بستکیه

یکی از محله های بسیار قدیمی و تاریخی محله بستکیه می باشد که از جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود. بناهای این محله به وسیله بستکی های مهاجر از هرمزگان ساخته شده است و تقریباً خالی از سکنه است ولی به لحاظ مکان های دیدنی نظیر بادگیرها و و حیاط های بزرگ و... و همچنین گالری ها و فروشگاه ها و مراکز فرهنگی معروف می باشد.

فواره دبی

از جاذبه های دبی همچنین می توان به فواره دبی اشاره کرد که از نقاط خاص دبی به حساب می آید که در ترکیب با نور و موسیقی رضایت بازدید کنندگان را موجب می شود. این فواره ها هوشمند بوده و در ساعات خاصی به اجرای برنامه می پردازند.

جاذبه های گردشگری دبی

موزه دبی

موزه دبی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری دبی در بنای تاریخی قلعه الفهیدی ساخته شده است. این قلعه در سال 1787 به جهت دفاع در مقابل دزدان دریایی و غارتگران بنا شد که بعد از آن مرکز حکومت شده و بعد نیز به عنوان سربازخانه و زندان استفاده می شد. مصنوعات دست ساز، سکه، ظروف سفالی که سنی بالغ بر 4000 سال دارند در این موزه به نمایش گذاشته شده است. همچنین اسلحه های قدیمی و ابزار موسیقی و قایق های دست ساز از دیگر ابزاری است که در این موزه به نمایش گذاشته شده است. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :