جاذبه های گردشگری هند

 اگر شما نیز اهل سفر هستید و مایلید تا به صورت دوره ای به کشوری خاص سفر کنید و از جاذبه های گردشگری آن کشور استفاده نمایید به شما پیشنهاد میکنیم تا مقصد سفر بعدی خود را کشور هند در نظر بگیرید از جاذبه های گردشگری هند می توان به موارد زیر اشاره نمود. به شما پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما در شرکت خدمات گردشگری ویزا یونایتد باشید تا در زمینه ی جاذبه های گردشگری هند بیشتر به شما توضیح دهیم.

طبق رده بندی های انجام شده هند هفتمین کشور بزرگ جهان می باشد و از مساحت بالایی برخوردار است. جمعیت این کشور بیش از یک میلیارد نفر میرسد که این جمعیت به 2 هزار گروه با 200 زبان مختلف تقسیم شده است. با توجه به این گستردگی جمعیت در نظر گرفتن تنوع بسیار زیاد فرهنگ و نظر و ... دور از ذهن نخواهد بود. همین امر سبب گستردگی جاذبه های گردشگری هند نیز شده است که همه ساله بازدید کنندگان بسیاری را به این کشور می کشاند.

جاذبه های گردشگری هند

1- شاید بتوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری هند را خط ساحلی کرالا در نظر گرفت، این خط ساحلی که از تعدادی تالاب و دریاچه ساخته شده است به موازات ساحل دریای عرب در ایالت کرالا واقع شده است. این خط ساحلی زیست گاه بسیاری از حیوانات وجانوارن مانند خرچنگ، قورباغه ، ماهی گوپی و... می باشد.

2- در قرن 18 میلادی کاخی در دریاچه پیچولا ساخته شد که نام آنرا کاخ دریاچه گذاشتند این کاخ که به نوعی یک کاخ تابستانی سلطنتی به حساب می آمد امروزه به هتل لوکس 5 ستاره و یکی از جاذبه های گردشگری هند تبدیل شده است. این کاخ پس از آنکه در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اصلی فیلم مورد استفاده قرار گرفت به شهرت رسید.

3- در قرن هفتم پس از میلاد معبد کوچکی در شهر همپی ساخته شد که عبادتگاه افراد به خصوصی به حساب می آمد و رفته رفته تحت نظارت حاکمان ویجانگارا به یک مجتمع بزرگ تبدیل شد و همچنان از آن استفاده می شود.

جاذبه های گردشگری هند

4- پشرفته ترین ساحل منطقه در یافته گوا با نام پالولم شناخته می شود که در منطقه ای خاص شامل پرتگاه های بلند در دو طرف و دریایی آرام تشکیل یافته است. در این ساحل هتل ها و رستوران های بسیار شیک و مجللی قرار دارد که می توانند شبی به یاد ماندنی را برای شما بسازند.

5- اگر اهل طبیعت گردی هستید به شما پیشنهاد می کنیم از پارک ملی کانها دیدن نمایید این پارک یکی از بهترین مناظر حیات وحش در آسیا به شمار می رود و در صورتی که  مایل هستید تا ببر از نزدیک ببینید به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما دیدن از این پارک را در برنامه خود داشته باشید. این پارک در واقع جنگلی شامل درختان سبز پوشیده شده با چمن می باشد که از زمانی به شهرت رسید که رودیارد کیپلینگ آنرا سوژه داستان خود قرار داد و بعد ها این کتاب به فیلم تبدیل شد و باعث شهرت بیشتر این پارک شد.

6- اگر مایلید تا از معابد هند دیدن نمایید حتما فرصت دیدن معبد طلایی هارماندیر صاحب را از دست ندهید. این معبد که یکی از جاذبه های گردشگری هند به شمار میرود که در قرن 16 ساخته و در قرن 19 با طلا پوشش داده شد.

جاذبه های گردشگری هند

7-  اگر اهل غار گردی هستید و به شما پیشنهاد میکنیم از غار آجانتا نیز دیدن نمایید. این غار که تاریخچه آن به 650 سال پس از میلاد می رسد تا سال 1819 غاری فراموش شده بوده است تا اینکه با هجوم حزب شکارچی به هند مردم با رفتن به درون این غار توانستند خود را نجات دهند. نقاشی های موجود بر روی بدنه ی غار نشانگر جنگ های مختلف افراد با جنگجویان در خشکی و دریا بوده است و زندگی افراد در این غار را روایت میکنند.

9- از شهر های قدیمی مسکونی در جهان می توان بنارس را نام برد. این شهر که برای دین های بودایی، هندو و جین مقدس به شمار می رود. این شهر با در کنار هم قرار داشتن جذابه ها و دافعه های بسیار بهترین و در عین حال بدترین جاذبه های گردشگری هند به شمار میرود و در صورتی که علاقه مند به گردش در این شهر نباشید میتواند شما را خسته کند.

10-در سال 1632 مقبره ای در آگرا به دستور امپراطور مغول شاه شروع به ساخت کرد این مقبره که به یاد بود همسر امپراطور ساخته شد در سال 1653 به اتمام رسید. مقبره ای که از سنگ مرمر سفید در ساخت آن استفاده شده بود امروزه به نمادی برای هند و یکی از جاذبه های گردشگری هند تبدیل شده است و افراد زیادی برای دیدن آن به هند سفر می کنند. 

به منظور سفر به هندوستان و اخذ راحت و سریع ویزای هند با کارشناسان ما در ویزا یونایتد در ارتباط باشید.

10 / 10
از 15 کاربر
ارسال نظر
مریم : هند
2 0
برای سفر به هند کدوم شهر ها را پیشنهاد میدهید؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام هند شهرهای دیدنی زیادی دارد و مهمترین آنها دهلی، آگرا، جیپور و جزیره گوا هست. و بهترین فصل برای رفتن به جزیره گوا پاییز و زمستان هست.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :